حمایت های دولت از تولید داروهای دامپزشکی عملیاتی تر شود
حمایت های دولت از تولید داروهای دامپزشکی عملیاتی تر شود

مدیر علمی شرکت رویان دارو:

حمایت های دولت از تولید داروهای دامپزشکی عملیاتی تر شود

اختصاصی دامیران – رضا طوایف طولانی بودن روند ثبت داروهای دامپزشکی، الزام به ارائه مدارک موازی و غیر ضرور را باعث ایجاد اشکال در روند ثبت داروهای دامی عنوان کرد.

رضا طوایف مدیر علمی شرکت رویان دارو، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دامیران، بر لزوم اصلاح دیدگاه دولت در ارتباط با موضوع حمایت از تولید تاکید کرد و گفت: غالبا مدیران دولتی از دیدگاه خود این تصور را دارند که تا حد زیادی شرایط را برای تولید کنندگان و تامین کنندگان داروهای دامی تسهیل کرده اند. ولی ما از دولت، حمایتی که بتواند به صورت عملیاتی باری از روی دوش ما بردارد ندیده ایم. کمک های دولتی می تواند در حوزه مالی از طریق اعطای تسهیلات و ..‌. و یا از نظر تدوین و ابلاغ دستورالعمل های تسهیل کننده باشد، مثلا این که دولت روند ثبت یک دارو یا محصول را تسهیل و مدت زمان آن را کوتاه تر کند.

وی خاطرنشان کرد: البته تا حدودی نظم و نظام مراحل اداری در سازمان دامپزشکی ارتقاء پیدا کرده است. پیش از این ممکن بود در هنگام طی مراحل اداری، یک سری از مدارک گم شوند و یا سیستم های نوبت دهی بسیار بی نظم بودند.

وی افزود: به نظر من دولت و سازمان دامپزشکی می تواند حد اقل حمایت خود را با احترام به زمان تولید کننده و انجام مراحل اداری در حد اقل زمان ممکن نشان دهد.

طوایف یکی دیگر از مشکلات تامین کنندگان و تولیدکنندگان داروهای دامپزشکی را ضوابط بیش ازحد سختگیرانه سازمان دامپزشکی، برای ثبت داروها عنوان کرد.

وی بر لزوم بازنگری بر دستورالعمل ثبت داروها و اصلاح پروسه های طولانی مدت و فرسایشی، حذف مراحل موازی و مدارک غیر ضرور برای ثبت داروها تاکید کرد.

به گزارش دامیران، شرکت رویان دارو از سال ۸۵ فعالیت خود را با تولید چند قلم داروی دامپزشکی محدود شروع کرد و از سال ۹۳ وارد فاز تولید داروهای انسانی شد.

این شرکت در سال ۹۳ بزرگترین تولید کننده داروهای دامی در داخل کشور شد و از سال ۹۶ این جایگاه را به بزرگترین تولید کننده داروهای دامپزشکی خاور میانه ارتقاء داده است.

این شرکت علاوه بر تامین حجم بالایی از داروهای دامپزشکی مورد نیاز صنعت پرورش دام و طیور کشور، محصولات خود را به کشورهای قزاقستان، آذربایجان، افغانستان، عراق، تاجیکستان و …نیز صادر می کند.

حمایت های دولت از تولید داروهای دامپزشکی عملیاتی تر شود

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × 1 =