دخالت دولت در قیمت گذاری تخم مرغ، باعث افزایش قیمت این محصول خواهد شد
دخالت دولت در قیمت گذاری تخم مرغ، باعث افزایش قیمت این محصول خواهد شد

عضو هیات مدیره فدراسیون طیور ایران:

دخالت دولت در قیمت گذاری تخم مرغ، باعث افزایش قیمت این محصول خواهد شد

اختصاصی دامیران- مهدی معصومی: هم در سال جاری و هم در سال آینده، صنعت تولید تخم مرغ، درگیر مازاد تولید بوده و خواهد بود و به هیچ وجه کمبودی در تولید تخم‌مرغ وجود ندارد.

عضو هیات مدیره فدراسیون طیور  ایران در گفتگو با خبرنگار دامیران، مازاد تولید تخم مرغ را مسأله مهم و اساسی این صنعت دانست.

مهدی معصومی گفت: هم در سال جاری و هم در سال آینده، صنعت تولید تخم مرغ، درگیر مازاد تولید بوده و خواهد بود و به هیچ وجه کمبودی در تولید تخم‌مرغ وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که همه صنایع کشور، از جمله صنعت تولید تخم مرغ را دچار آسیب کرده است، مسأله قیمت گذاری دستوری است که باعث شده، نظمی که تولید بدون دخالت و قیمت گذاری دولت، در چهل سال گذشته داشته است، در هم بشکند.

معصومی توضیح داد: نوع صنعت ما قیمت گذاری دستوری را نمی‌طلبد. تولید کنندگان تخم مرغ متعدد و در سطح کشور پراکنده هستند. در این صنعت هیچ انحصاری وجود ندارد، لذا اساسا نیازی به قیمت گذاری نیست. من متوجه دلیل اصرار دولت به این اعمال فشار نمی‌شوم. اگر قیمت گذاری از روی تخم مرغ برداشته شود، اتفاقا قیمت آن مناسب تر خواهد شد و نظام بهتری پیدا خواهد کرد.

این فعال صنفی و تولید کننده باسابقه تخم مرغ در ارتباط با اقدام دولت در ادعای واگذاری تمام و کمال صنعت تخم مرغ به اتحادیه این صنعت گفت: در طول سابقه بیشتر از ۴۰ ساله فعالیت من در این صنعت، هیچ‌گاه هیچ دولتی مدیریت کالای اساسی را به بخش خصوصی واگذار نکرده و نمی کند. دولت های قبلی همیشه کالای اساسی مانند تخم مرغ و مرغ  را رصد می کردند ولی قیمت گذاری انجام نمی شد و تولید زیاد باعث ایجاد تعادل در قیمت بود. در حال حاضر دولت در صادرات، قیمت گذاری و … دخالت می کند و باعث لطمه به صنعت و افزایش قیمت ها می شود.

تخم‌ مرغ ترکیه‌ ای هم بازار را تنظیم نکرد!

وی گفت: در حال حاضر دسترسی صد در صدی به آمار به روز و لحظه ای  تخم مرغ در سامانه سماصط وجود دارد و بازار آن قابل پیش بینی و مدیریت است.

دخالت دولت در قیمت گذاری تخم مرغ، باعث افزایش قیمت این محصول خواهد شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

4 × 3 =