دستگاه های دولتی باید از کارهای اجرایی و تصدی گری دست بردارند
دستگاه های دولتی باید از کارهای اجرایی و تصدی گری دست بردارند

نامزد انتخابات اتاق بازرگانی:

دستگاه های دولتی باید از کارهای اجرایی و تصدی گری دست بردارند

 اختصاصی دامیران- علی تقوی فر: شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که فضای فعالیت و مانور اتاق را محدود کرده، ولی با این وجود اتاق بازرگانی کارهای بزرگی را انجام داده است/ بخش کشاورزی در اتاق بازرگانی سابقه کوتاهی دارد. این حوزه هر چه که پیش می رویم جایگاه خود را در اتاق بیشتر پیدا می‌کند.

انتخابات اتاق بازرگانی پس ماه ها انتظار و بحثها و حواشی متعدد، روز شنبه بیستم اسفند ماه برگزار خواهد شد. صنعت دام، طیور و آبزیان نیز به عنوان زیر بخش حوزه کشاورزی چهره های شاخصی را به عنوان نامزدهای این دور از انتخابات پارلمان بخش خصوصی معرفی کرده است.

یکی از این مفاخر علی تقوی فر است که در دور گذشته نیز حوزه کشاورزی و صنعت دام، طیور و آبزیان را در اتاق نمایندگی کرده، و این دوره نیز از اتاق تهران کاندیداتوری انتخابات اتاق را پذیرفته است.

وی اعتقاد دارد با توجه به شرایط کشور، اتاق بازرگانی در حد توان فعالیت می کند. اما نباید شرایط کلی مملکت را نادیده گرفت.

عملکرد اتاق بازرگانی را باید در چهارچوب عملکرد اقتصادی کشور بررسی کرد/ لزوم تولید بخش کشاورزی در اتاق

تقوی فر در این ارتباط به خبرنگار دامیران گفت: این طور نبوده است که اتاق بازرگانی در انجام وظایف خود کم کاری کرده باشد. در واقع شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که فضای فعالیت و مانور اتاق را محدود کرده، ولی با این وجود اتاق بازرگانی کارهای بزرگی را انجام داده است. خود من به عنوان یکی از اعضای اتاق تهران شاهد فعالیت های با ارزشی بوده ام که باعث شده این اتاق به یکی از اتاق های نمونه در داخل و خارج از کشور تبدیل شود.

تقوی فر تاکید کرد: شرایط کشور ما اینطور می طلبد که اقتصاد به بخش خصوصی، و فعالیت های اجرایی به خود بخش واگذار شود. ازاین رو همانطور که مورد توصیه همه مسئولین هم هست، دستگاه های دولتی باید از کارهای اجرایی و تصدی گری دست بردارند. اتاق بازرگانی پیش از این نیز پیگیری های لازم را در این زمینه انجام داده است ولی این بار نیز با جدیت بیشتری باید موضوع را پیگیری کند، چرا که دولتی بودن اقتصاد، لطمه بزرگی وارد کرده است. در صورتی که این مشکل حل شود بسیاری از موارد دیگر از بند بروکراسی های دولتی خارج شده و مشکلات خود ساخته ما، حل و فصل خواهد شد.

لزوم حضور گسترده در انتخابات اتاق/ اتاق بازرگانی باید دغدغه حل مشکلات کلان و ملی اقتصاد را داشته باشد

وی ادامه داد: در این ارتباط اتاق باید روش ها و راهکارهای لازم را با مطالعات کارشناسی پیش بینی کرده، و با مسیولین دولتی در این ارتباط به مذاکره بنشیند و به مرور و مرحله به مرحله کار به بخش خصوصی واگذار شود.

زنگ خطر کمبود ذرت با کاهش موجودی بنادر

تقوی فر در ارتباط با جایگاه صنعت دام، طیور و آبزیان در اتاق بازرگانی گفت: نسبت به عمر بیش از ۱۳۰ ساله اتاق، حضور بخش کشاورزی در اتاق بازرگانی سابقه کوتاهی دارد. این حوزه هر چه که پیش می رویم جایگاه خود را در اتاق بیشتر پیدا می‌کند. دوره گذشته، اتاق تهران یکی دو نفر بیشتر ازبخش کشاورزی نماینده نداشت. ولی این دوره تعداد بیشتر است و قطعا انتظارات بیشتری نیز وجود دارد و بدون شک این افراد، اثرات مثبت بیشتری نیز برای صنف و صنعت به ارمغان خواهند آورد.

اعتقاد من این است که ائتلاف برای فردا در دوره گذشته بسیار زحمت کشیدند و هماهنگی و همدلی قابل قبولی را در جهت پیشبرد کارها ایجاد کردند. امیدوارم که در دور جدید نیز این اتفاق تداوم داشته باشد و با همدلی و همکاری موارد را با نحو مطلوب پیش ببریم.

دستگاه های دولتی باید از کارهای اجرایی و تصدی گری دست بردارند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دو + 7 =