سازمان دامپزشکی برای بازنگری در تمام دستورالعمل ها آمادگی دارد
سازمان دامپزشکی برای بازنگری در تمام دستورالعمل ها آمادگی دارد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

سازمان دامپزشکی برای بازنگری در تمام دستورالعمل ها آمادگی دارد

 اختصاصی دامیران- محمد آقامیری: محققان و اساتید دامپزشکی برنامه های خود را برای همگام شدن حوزه اجرا با علم روز دنیا به سازمان دامپزشکی ارائه دهند/ سازمان دامپزشکی در مواجهه با بیماری ها رویکرد تهاجمی خواهد داشت.

محمد آقامیری در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره کنگره دامپزشکی طیور، ضمن تاکید بر نظارت مقتدرانه سازمان دامپزشکی بر پروتکل هایی که اساتید و محققان دامپزشکی در سالهای گذشته و حتی سالهای دور تدوین کرده اند گفت: سیاست جدید سازمان دامپزشکی این است که در مواجهه با بیماری ها نه رویکرد تدافعی، بلکه رویکرد تهاجمی داشته باشد.

وی توضیح داد: پیش از این تا قبل از ورود یک بیماری به کشور اقدامی برای تدوین  پروتکل های پیشگیری و درمان برای مواجهه با آن بیماری انجام نمی شد و پس از ورود بیماری این مراحل دست کم دو سال زمان می برد. این زمان برای  بیماری کافی بود که در کشور شیوع پیدا کند و ایجاد خسارت و مشکل کند. ولی امروز ما به دنبال این هستیم که قبل از ورود بیماری به کشور، روی بیماری هایی که در کشور های همسایه ما وجود دارند مطالعه کنیم.

آقامیری عنوان کرد: شورای عالی تحقیقات دامپزشکی، در سازمان دامپزشکی کشورتشکیل شده و در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی‌ می کند. ما در صدد برنامه‌ریزی‌های بلندمدت برای انجام کارهای بزرگ در حوزه دامپزشکی هستیم.

وی ادامه داد: در همین راستا، تولید مرغ ارگانیک و مرغ سلامت در برنامه سازمان تات قرار گرفته است. ما به پیشواز آینده ای می رویم که در آن امنیت غذایی و حفظ سلامت مردم خط قرمز باشد و این دو مولفه برای تصمیم گیری ما بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان دامپزشکی خطاب به محققان و اساتید در حوزه دامپزشکی گفت: ما دست همه کسانی که آماده همکاری با سازمان دامپزشکی باشند را می‌فشاریم تا قبل از ورود بیماری به کشور، و در بدو ورود برای آن برنامه داشته باشیم. فاصله دانشگاه و صنعت باید کمتر شود. ولی به نظر می‌رسد امروز فاصله دانشگاه تا حوزه اجرا از صنعت هم بیشتر است.

واکسیناسیون دامهای عشایری/ مجوز صادرات 40 تا 45 هزار راس دام برای جام جهانی فوتبال از ایران داده شده است  + فیلم

وی از  اساتید و محققان حوزه دامپزشکی دعوت کرد که با هدف پیشبرد بهداشت در حوزه دامپزشکی، برنامه های خود را  به سازمان دامپزشکی ارائه دهند. وی گفت: سازمان دامپزشکی آمادگی دارد در صورت لزوم و برای همگام شدن با علم روز دنیا، تمامی دستورالعمل های خود را بازنگری کند و به دنبال ادامه رویه‌های غلط نیستیم.

سازمان دامپزشکی برای بازنگری در تمام دستورالعمل ها آمادگی دارد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دو × 2 =