سهم تحریم در مشکلات صنعت طیور (مصاحبه دکتر طلاکش)
سهم تحریم در مشکلات صنعت طیور (مصاحبه دکتر طلاکش)
post

سهم تحریم در مشکلات صنعت طیور (مصاحبه دکتر طلاکش با نود اقتصادی)

نود اقتصادی: « واقعا تحریم الان در مشکلات بازار ما رصد بوده است؟ »

دکتر طلاکش: « نه، عوامل داخلی، من اگر بخواهم سهم بدهم ۲۰ درصدش سهم تحریمه آن هم به خاطر نظام انتقال پولی که بانک مرکزی مثلا باید پول جابه جا کند، ارز مرغوب در اختیار بگذارند و این حرفا… این می شود ۲۰ درصد سهم.»

دکتر طلاکش معتقدند: « ۸۰ درصدش متاسفانه تشتت آرا، عدم مدیریت یکپارچه و تداخل هایی که حالا بخش های دولتی خودشان با هم و بخش دولتی با بخش صنفی دارند و عدم اعتمادی که بین این دو طرف وجود دارد، ۸۰ درصدش این است .»

همچنین افزودند: « در این تردید نکنید چون روز هایی که متعادل می شود، تحریم که سرجایش است، اگر قرار بود تحریم نقش داشته باشد پس ما هر چقدر هم زور می زدیم نباید درست می شد ولی می بینید که درست می شود، یعنی وقتی یک تصمیمات مدیریت یکپارچه می گیرند و ستاد تشکیل می دهند و ستاد فرماندهی و مقر و فلان… از این کار ها می بینید که حل می شود. پس چالش اساسی نبوده است .»

بیشتر بخوانید:

تجلیل وزیر جهاد کشاورزی از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور

سخنان دکتر محمد نوری در خصوص دانشکده های دامپزشکی

وی معتقد است: « در همان بحث مرغ خیلی ها اصرار داشتند، نه، تولید ما به شدت ضربه خورده است. اگر تولید به شدت ضربه خورده است، مرغی که ۵۰ روز طول می کشد تا وارد بازار شود پس چگونه ظرف یک هفته مثلا آرامش نسبی برقرار می شود ؟!»

جناب دکتر طلاکش در پایان اظهار داشتند: « پس مرغ هست! سوء مدیریت هست، یک عده سوداگری می کنند، یک عده، مثلا استانداران در استان خود حبس می کنند. بازار اصلی و عمده در تهران است، مثلا استان خراسان می گوید من اجازه نمی دهم مرغ از استانم خارج شود، اول اولویت مردم خودم هستند. در صورتی که آن آدم دارد کشور را به هم می زند. ما نمی توانیم بنشینیم در کشور کلان یک تصمیم گرفته شود، وقتی می رود در استان، مدیر استان بگوید: نه، من کاری به تصمیم آقای مثلا رئیس جمهور ندارم، من اول مالک استان خودم هستم. این تصمیمات بهم زدند .»

سید احمد مقدسی: خشکسالی و دخالت های دولتی، تازیانه ای بر بدنه دامپروری

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: موسسه رازی
لینک کوتاه: daamiran.com?p=9016
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
سهم تحریم در مشکلات صنعت طیور (مصاحبه دکتر طلاکش)

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × 4 =