صادرات تخم مرغ ممنوع نشده است / از دامپزشکی خواستیم موقتا گواهی بهداشتی برای صادرات ندهد!
صادرات تخم مرغ ممنوع نشده است / از دامپزشکی خواستیم موقتا گواهی بهداشتی برای صادرات ندهد!

صادرات تخم مرغ ممنوع نشده است / از دامپزشکی خواستیم موقتا گواهی بهداشتی برای صادرات ندهد!

اختصاصی دامیران؛ مدیر کل دفترتوسعه صادرات معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی : تخم مرغ محصول تجاری نیست تولید کنندگان ما نباید روی صادرات آن حساب کنند

محرم سلطانی، مدیر کل دفترتوسعه صادرات معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار دامیران ممنوعیت صادرات تخم مرغ را رد کرد. وی توضیح داد: بازار تخم مرغ دو هفته قبل دچار التهاب شد و نوسان شدید پیدا کرد. ما با هدف کنترل بازار داخلی تخم مرغ، طی نامه ای از سازمان دامپزشکی خواستیم، موقتا گواهی بهداشتی برای تخم مرغ صادر نشود و متعاقب آن کمیته ای تشکیل شد که مدیریت بازار تخم مرغ را به عهده گرفته است.

وی ادامه داد: در هفته گذشته نیز با وجود نامه‌ای که به دامپزشکی زده بودیم، جلسه کمیته تشکیل شد و مقرر شد برای تشکل ها و یا تولیدکنندگانی که در تنظیم بازار داخلی مشارکت داشته باشند، به تناسب مشارکت مجوز صادرات صادر شود. امروز نیز در جلسه دوم کمیته تعداد دیگری از متقاضیانی که مشارکت موثری در تنظیم بازار داخلی تخم مرغ داشتند مجوز صادرات گرفتند.

سلطانی در پاسخ به نگرانی تولیدکنندگان و صادر کنندگان تخم مرغ از احتمال خدشه دار شدن اعتبار ایران در بازار تخم مرغ خارج از کشور، توضیح داد: ما مشکلات و نگرانی های تولیدکنندگان و صادرکنندگان تخم مرغ، بابت حفظ اعتماد بازارهای صادراتی را درک می کنیم. این دفتر، دفتر توسعه صادرات است و من دغدغه صادر کنندگان و تولیدکنندگان را درک می کنم. دغدغه آنها دغدغه ما نیز هست.

نیاز ثبات قیمت تخم مرغ، مدرن سازی شبکه توزیع و حذف واسطه های غیر ضرروی است

وی با این وجود ادامه داد: تنظیم بازار و تامین نیاز داخلی کشور اولویت ماست. اما متوجه نگرانی صادرکنندگان بابت از دست رفتن بازارهای صادراتی که برای یافتن آنها تلاش و هزینه بسیاری شده است هستیم. ما صادرات تخم مرغ را متوقف نکرده ایم.

اختصاصی دامیران: بی تصمیمی دولت، پاشنه آشیل صنعت طیور و بازار مرغ

سلطانی تصریح کرد: محصول تخم مرغ، محصولی تجاری نیست. تولیدکنندگان ما نباید روی صادرات تخم‌مرغ حساب کنند. صادرات به نوعی مشوق تولید به حساب می آید. در زمانی که بازار دچار نوسان می شود و به دلایلی مصرف داخل کشور کاهش، و در تولید تخم مرغ مازاد به وجود می آید، ما سعی کردیم که جلوی صادرات را نگیریم .

وی تاکید کرد: برای صادرکنندگانی که قرارداد محور کار کرئه، و با کشورهای دیگر قرارداد دارند و باید تأمین قرارداد آنها انجام بگیرد، معمولاً شرایط را مد نظر قرار می دهیم تا صادرات آن بخش را متوقف نشود.

صادرات تخم مرغ ممنوع نشده است / از دامپزشکی خواستیم موقتا گواهی بهداشتی برای صادرات ندهد!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 × 2 =