عزمی برای کاهش قیمت گوشت وجود ندارد/ بد عهدی اتحادیه قصابان + سند
عزمی برای کاهش قیمت گوشت وجود ندارد/ بد عهدی اتحادیه قصابان + سند

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های دامپروری خوزستان:

عزمی برای کاهش قیمت گوشت وجود ندارد/ بد عهدی اتحادیه قصابان + سند

اختصاصی دامیران- مدیر عامل اتحادیه شرکت های تعاونی کشاورزی دامداران استان خوزستان از بدعهدی صنف قصابان و اختلال در بازار گوشت استان خبر داد/ عزمی برای کاهش قیمت گوشت وجود ندارد.

جواد ابراهیمی در توضیح نقش دامداران و فروشندگان گوشت قرمز در شوک قیمتی ایجاد شده در بازار گوشت توضیح داد: در جلسات متعددی که برای تنظیم بازار گوشت استان خوزستان برگزار می شد، اتحادیه صنف قصاب های استان، مکرراً بر عدم تامین گوشت تاکید می کردند و می گفتند دامدار ها دام خود را نمی فروشند و یا در صورتی که دامی برای فروش عرضه شود، قیمت آن بالا است و قیمت بالای گوشت در بازار معلول گرانی قیمت دام زنده است.

وی توضیح داد: ولی ما ثابت کردیم که چنین چیزی صحت ندارد. اول این که دام با قیمت بسیار پایین از دامدار خریداری می شود ولی قیمت فروش آن در بازار بسیار بالاست. از سوی دیگر دامدار ناچار است هزینه تولید را از جیب خود پرداخت کند و قیمت فروش دام زنده از قیمت تمام شده آن پایین تر است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در جلسه ۳۰ بهمن ماه ستاد تنظیم بازار استان، مصوب کردیم که گوشت خالص را به قیمت ۲۲۰ هزار تومان بابت هر کیلو تحویل اتحادیه قصابان بدهیم. در عوض اتحادیه قصابان موظف شده بود که به اعضای خود تکلیف کند که با دریافت ۱۰ هزار تومان کارمزد، گوشت را به قیمت ۲۳۰ هزار تومان بفروشند، ظرف ۷۲ ساعت پول گوشتی که از ما تحویل می گیرد را پرداخت کنند و لیست قصابانی که این گوشت را توزیع می کنند به ستاد اعلام شود که زیر نظر نماینده وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های نظارتی قرار گیرند.

ابراهیمی ادامه داد: ولی در عمل این اتفاق نیفتاد. ما گوشت را بنا به تعهدی که داده بودیم تامین کرده و تحویل دادیم، ولی متاسفانه این گوشت در بازار عرضه نشد و بعد از حدود ۱۰ روز هنوز ما نتوانسته ایم پول خود را دریافت کنیم. این عمل نشان دهنده این مهم است که برای کاهش قیمت گوشت در بازار، عزم جدی وجود ندارد.

کویت و عراق بهترین مقاصد صادرات دام ایران هستند

وی تاکید کرد: به هر حال ما گوشت را با قیمت ۲۲۰ هزار تومان تحویل داده ایم و ثابت کردیم که در این بین دامدار گناهی ندارد. ما این شرایط را طی نامه ای به دستگاه های نظارتی نیز اعلام کرده ایم که این شرایط اثباتی بر  مظلومیت دامدار است.

وی در نهایت در پاسخ این سوال خبرنگار دامیران که آیا مسئولین استان در جریان اتفاقات قرار گرفته اند یا نه گفت: دو روز پیش به اتفاق معاون استاندار و نماینده های وزارت صمت و جهاد استان، بازدیدی از کشتارگاه انجام دادیم. اتحادیه قصاب ها ادعا می کرد با قیمت ۲۳۰ هزار تومان قصاب ها تمایلی به توزیع گوشت ندارند، ولی در این بازدید عملا ثابت شد که گوشتی در کشتارگاه باقی نمانده و گوشت تحویل اتحادیه  قصابان شده است.

عزمی برای کاهش قیمت گوشت وجود ندارد/ بد عهدی اتحادیه قصابان + سند - دامیران
عزمی برای کاهش قیمت گوشت وجود ندارد/ بد عهدی اتحادیه قصابان + سند
عزمی برای کاهش قیمت گوشت وجود ندارد/ بد عهدی اتحادیه قصابان + سند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دو × 4 =