عملکرد اتاق بازرگانی را باید در چهارچوب عملکرد اقتصادی کشور بررسی کرد/ لزوم تولید بخش کشاورزی در اتاق
عملکرد اتاق بازرگانی را باید در چهارچوب عملکرد اقتصادی کشور بررسی کرد/ لزوم تولید بخش کشاورزی در اتاق

نامزد انتخابات اتاق بازرگانی:

عملکرد اتاق بازرگانی را باید در چهارچوب عملکرد اقتصادی کشور بررسی کرد/ لزوم تولید بخش کشاورزی در اتاق

اختصاصی دامیران- داوود رنگی: امیدواریم افرادی که در دوره جدید اتاق مسئولیت به عهده می گیرند، بتوانند با تاثیر در روند قانون گذاری، قوانینی را به تصویب مجلس برسانند که حامی بخش کشاورزی باشد.

انتخابات اتاق بازرگانی پس ماه ها انتظار و بحثها و حواشی متعدد، روز شنبه بیستم اسفند ماه برگزار خواهد شد. صنعت دام، طیور و آبزیان نیز به عنوان زیر بخش حوزه کشاورزی چهره های شاخصی را به عنوان نامزدهای این دور از انتخابات پارلمان بخش خصوصی معرفی کرده است.

یکی از این مفاخر داوود رنگی، رئیس فدراسیون طیور و عضو هیات مدیره اتحادیه اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام، طیور و آبزیان است که از اتاق تهران کاندیداتوری انتخابات اتاق را پذیرفته است.

این نامزد انتخابات اتاق، اعتقاد دارد عملکرد اتاق بازرگانی را نمی توان به صورت مستقل و مجرد بررسی کرد. وی در این رابطه در گفتگو با خبرنگار دامیران گفت: عملکرد اتاق بازرگانی باید در چهارچوب عملکرد اقتصادی و سیاستهای کلان کشور بررسی شود.

اتاق، و هر  بخش از اقتصاد کشور مانند صنعت دام و طیور و آبزیان، تابع سیاستهای اجرایی دولت هستند. در چند سال گذشته ما در شرایط اقتصادی کشور محدودیت های بسیاری را که ناشی از تحریم ها و سوء مدیریت بودند، تجربه کردیم. به نظر من اتاق در سنوات گذشته تلاش خود را کرده است. اما به دلیل شرایط مملکت و عدم مدیریت صحیح  در سطح کلان، به نتیجه ملموس و روشنی دست پیدا نکرده است.

رنگی در توضیح ادامه روند عملکرد اتاق در دور جدید گفت: من به عنوان کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی، فکر نمی کنم که بتوانم عملکردی بهتر از گذشتگان در اتاق بازرگانی داشته باشم. ولی در شرایط فعلی، باید بدنه کارشناسی اتاق، به خصوص در بخش کشاورزی، تقویت شود.

رئیس اتاق بازرگانی باید از بخش خصوصی واقعی باشد

وی ادامه داد: اتاق سابقه فعالیت بالای ۱۰۰سال دارد. ولی بیشتر بخش صنعت و بازرگانی غلبه داشته و مدیریت اتاق در چهارچوب فکری صنعتگران و بازرگانان ما کار و فعالیت می کرده است. در حال حاضر هم، سهم بخش کشاورزی در تعداد کاندیداهای اتاق تهران در انتخابات، از ۴۰ نفر تنها ۷ نفر است و عمده سهم به بخش صنعت و بازرگانی اختصاص پیدا کرده است.

صنعت دام و طیور نقش ویژه‌ای در ایجاد اشتغال اصفهان دارد

وی تاکید کرد:  تلاش ما این خواهد بود که سهم بخش کشاورزی در اتاق افزایش پیدا کند و کارشناسان و نخبگان کشاورزی، به این بخش از اتاق راه پیدا کنند تا بتوانند با فکر جدید و تعامل با بخش های دیگر اقتصادی کشور، در بخش کشاورزی منشأ تحول باشند.

رنگی با اشاره به مشکلات عدیده بخش کشاورزی ابراز امیدواری کرد افرادی که در دوره جدید اتاق مسئولیت به عهده می گیرند، بتوانند با تاثیر در روند قانون گذاری، قوانینی را به تصویب مجلس برسانند که حامی بخش کشاورزی باشد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین معزل حال حاضر در حوزه کشاورزی، قیمت گذاری دستوری است  که متاسفانه دولت ما بیش از ۴۰سال است که بی تدبیرانه، بر ادامه آن اصرار دارد، و به روش های مختلف مانع از کسب و کار در فضای آزاد تجاری می شود. اگر ما بتوانیم دولت را متقاعد کنیم که قیمت را به ساز و کار بازار واگذار کند، پیروزی بزرگی برای اقتصادکشور و به خصوص بخش کشاورزی خواهد بود.

وی در نهایت گفت: ابزار اصلی عملکرد اتاق بازرگانی، حرفهای کارشناسی و نظریات و ایده های نو، قلم، کاغذ و فضای مجازیست.

امیدواریم با استفاده از راه های موجود مانند فضای مجازی و تحلیل های کارشناسی، دولتمداران را متقاعد کنیم که به این امر تمکین کنند.

عملکرد اتاق بازرگانی را باید در چهارچوب عملکرد اقتصادی کشور بررسی کرد/ لزوم تولید بخش کشاورزی در اتاق

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک × چهار =