قیمت گذاری دستوری ادامه دار نیست
قیمت گذاری دستوری ادامه دار نیست

معاون برنامه ریزی اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی:

قیمت گذاری دستوری ادامه دار نیست

 اختصاصی دامیران؛ دکتر محمد قربانی: قیمت گذاری ها برای مدتی کوتاه تا جایی که بازار بتواند روند طبیعی خود را بعد از اصلاح نظام یارانه ها بازیابد ادامه خواهند داشت/ ستاد اقتصادی دولت به دنبال ایجاد راهکار برای حرکت به سمت تک نرخی ارز است.

معاون وزیر جهاد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار دامیران در ارتباط دلیل عدم حذف قیمت گذاری دستوری بعد از جراحی اقتصادی چیست گفت: «این قیمت گذاری ها دستوری نیستند. تعیین تمام این قیمت ها با مشورت مدیران تشکل ها انجام شده و توافقی هستند. از سوی دیگر این قیمت گذاری ها برای مدتی کوتاه تا جایی که بازار بتواند روند طبیعی خود را بعد از اصلاح نظام یارانه ها بازیابد ادامه خواهند داشت و پس از آن قیمت ها را عرضه و تقاضا مشخص خواهد کرد. »

وی تصریح کرد: «بعد از جراحی، بیمار تا مدتی باید دستور پزشک را رعایت کند. »

دکتر قربانی در پاسخ سوال دیگر خبرنگار دامیران در ارتباط با بازگشت مشکلات تولید و اقتصاد به دلیل دو نرخی بودن ارز و فاصله گرفتن قیمت ارز آزاد از ارز نیمایی گفت: « این درست است. دلیل این افزایش قیمت ارز آزاد شوکی بود که مذاکرات به وجود آورد و قیمت ارز آزاد پس از گذر ازاین شوک، کاهش پیدا کرده است ,  ولی احتمال بروز شوک های دائمی جای نگرانی است. ستاد اقتصادی دولت شامل وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی در تلاش برای طراحی مدلی خاص در ارتباط با کاهش فاصله ارز آزاد و نیمایی هستند که در صورت اجرایی شدن آن طرح، ما عملا تک نرخی خواهیم بود.»

وی در پاسخ به این سوال که اساسا دلیل وجود ارز چند نرخی در اقتصاد کشور چیست گفت: «این مصوبه مجلس است و ما با تاکید رئیس جمهور و وزیر محترم، مجری قانون هستیم. در قانون بودجه به دولت تکلیف شده که ارز ترجیحی حذف و ارز نیمایی جایگزین شود. »

تولید تخم‌مرغ، امسال حتی در پاییز هم ضرر داد

محمد قربانی گفت: «تشکل های صنفی حوزه دام و طیور در اجرای طرح اصلاح نظلم یارانه ای، بیشترین همکاری و همراهی را وزارت جهاد داشتند و من از تشکل ها تشکر می کنم.»

قیمت گذاری دستوری ادامه دار نیست

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

19 + 16 =