لزوم اصلاح تعرفه واردات کنجاله سویا/ کارخانجات روغن کشی بر کیفیت کنجاله سویا دقت و نظارت داشته باشند
لزوم اصلاح تعرفه واردات کنجاله سویا/ کارخانجات روغن کشی بر کیفیت کنجاله سویا دقت و نظارت داشته باشند

لزوم اصلاح تعرفه واردات کنجاله سویا/ کارخانجات روغن کشی بر کیفیت کنجاله سویا دقت و نظارت داشته باشند

اختصاصی دامیران؛ دبیر انجمن صنایع روغن کشی: با اعمال تعرفه بر روی کنجاله سویای وارداتی عملاً در کشور ایجاد اشتغال می شود/ مشاور اتحادیه سراسری مرغ گوشتی: رطوبت کنجاله سویای داخلی زیاد و درصد پروتئین آن پایین است

یکی از بالاترین و اصلی ترین هزینه های صنعت پرورش دام و طیور صرف تامین خوراک می شود و در این ببین کنجاله سویا به عنوان منبع غنی تامین پروتئین، در جیره خوراک به ویژه مرغ گوشتی، تخم گذار و مادر، نقش تعیین کننده ای دارد. بدیهی است که هر چه کنجاله سویا با کیفیت مطلوب تر و قیمت مناسب تری به دست دامدار و مرغدار برسد، تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده خواهد داشت.

در چند سال اخیر، تصمیم دولت بر واردات دانه سویا به جای کنجاله قرار گرفت و تعرفه سنگینی برای واردات کنجاله سویا وضع شد. دلیل این تصمیم تامین ماده اولیه مورد نیاز کارخانجات تولید روغن نباتی و تامین کنجاله مورد نیاز بخش پرورش دام و طیور از محصول فرعی یا جانبی این کارخانجات بود. اما به نظر می رسد، این طرح در کنار برکات و فوایدی که برای صنایع غذایی و به طور خاص کارخانجات روغن کشی داشت، آن طور که انتظار می رفت نظر تولیدکنندگان گوشت و مرغ را تامین نکرده است.

 پس از اجرایی شدن سیاست حذف ارز ترجیحی، و با افزایش قیمت تا ۵ برابری کنجاله سویای وارداتی به دلیل تغییر نرخ ارز، اقدامی برای اصلاح این تعرفه انجام نپذیرفت و عملا مالیات واردات این کالا همزمان با افزایش قیمت آن، ۵ برابر شد.

این اتفاق با وجود فرصتی که برای کارخانجات روغن کشی فراهم کرد، واکنش کارشناسان و مدیران تشکلی صنعت طیور و تولید خوراک دام آماده را موجب شد. چرا که در عمل واردات کنجاله سویا مزیت خود را از دست داد و در کل آمار واردات کاهش چشمگیری پیدا کرد.

البته مهندس محمد جعفری دبیر انجمن صنایع روغن کشی ایران، در مصاحبه ای با خبرنگار دامیران علت کاهش ۱۱ درصدی واردات دانه های روغنی از جمله دانه سویا در سال جاری را کاهش تقاضای مصرف کنندگان عنوان کرد. وی گفت: با توجه به این که برنامه دولت در سال ۱۴۰۱ بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قرار گرفت، عملا در سال گذشته حجم بسیار زیادی واردات انجام داد تا در زمان اجرای طرح، با کمترین مشکل مواجه شویم.

١٠٠ هزار تن کنجاله سویا در اختیار دامداران قرار می گیرد

وی در ارتباط با سیاست حمایت از واردات دانه روغنی سویا به جای کنجاله توسط دولت گفت: یکی از طرح های خوبی که طی چند سال گذشته انجام شده است، بحث جایگزینی واردات دانه سویا به جای کنجاله است، که با اعمال تعرفه بر روی کنجاله سویای وارداتی عملی شد. با این کار عملاً در کشور ایجاد اشتغال می شود و برای صنایع دام و طیور نیز  این امکان ایجاد شده است که از نزدیک ترین محل، کنجاله مورد نیاز خود را تامین کند.

امنیت غذایی در حوزه گوشت قرمز گوسفندی؛ وضعیت موجود، چالش ها و راهکارها

جعفری اعلام کرد: حجم واردات کل دانه های روغنی در سال ۱۴۰۱ ، یک میلیون و ۵۲۷ هزار تن بوده است که نسبت به رقم  یک میلیون و ۷۲۱ هزار تن در سال ۱۴۰۰، چیزی در حدود ۱۱ درصد کاهش نشان می دهد و میزان تولید کنجاله سویای کارخانجات خوب بوده است. در حال حاضر بخش عمده کنجاله مورد استفاده در صنایع دام و طیور توسط کارخانجات روغن کشی تامین شده است. حتی پس از اجرایی شدن طرح مردمی سازی یارانه ها کارخانجات عمدتاً کنجاله سویا را با قیمتی پایین تر از نرخ مصوب و با شرایط پرداخت ۲ تا ۳ ماهه تحویل صنعت پرورش دام و طیور داده اند.

وی اعلام کرد: کارخانه جات عمدتا کنجاله سویای خود را با قیمت ۱۵ هزار و ۵۰۰،  تا ۱۶ هزار تومان فروخته اند. در حالی که نرخ مصوب کنجاله سویا ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان بوده است. دبیر انحمن صنایع روغن کشی ایران در ادامه افزود: در حال حاضر حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از کنجاله مورد نیاز صنعت دام و طیور، از طریق کارخانجات تامین میشود. ولی متاسفانه ما سیاست ثابتی در طول چند سال نداریم. طی یک سال ممکن است که سیاست ها چندین بار دستخوش تغییر شود و شما با وضعیتی روبرو شوید که عملاً نتوانید برای بلند مدت سرمایه گذاری کنید و یا حتی مواد اولیه مورد نیاز برای تولید میان مدت ذخیره کنید.

وی تاکید کرد: کنجاله سویای حاصل از روغن کشی نسبت به کنجاله وارداتی، کیفیت بالاتری دارد. چرا که کنجاله سویای وارداتی ممکن است تا چند ماه روی کشتی باقی بماند. در طول زمانی که کنجاله مسافت را تحت رطوبت در هوای آزاد بر روی کشتی طی می کند، قطعاً دچار کاهش کیفیت میشود. اما دانه سویا چندین بار توسط سازمان های غذا و دارو و استاندارد، سلامت سنجی می شود.

جعفری خاطرنشان کرد: البته گاهی سیاستگذار، بخش خصوصی را مکلف به رعایت قیمتی خاص می کند. در حالی که سیاست گذاری باید به نحوی باشد که همه بتوانند در این جریان، به صورت اقتصادی کار کنند.  بدون شک ترجیح صنایع دام و طیور نیز این خواهد بود که سویا را با قیمت مناسب تری تحویل بگیرند. اما از آنجا که ما در تامین نهادها به واردات وابسته بوده، و نتوانستیم بحث توسعه کشت را اجرایی سازی کنیم، در عمل ناچار به تبعیت از قیمت جهانی هستیم.

در قیمت‌گذاری برای کالاها منطق اقتصادی رعایت نمی‌شود/افزایش نرخ ارز نیمایی و سرکوب قیمت نهاده های دامی

 وی ادامه داد: با این وجود اگر کارخانه دار  بتواند به صورت تمام وقت کار کند و استرس تغییر شرایط اقتصادی و دستورالعمل های اجرایی ایران را نداشته باشد، بدون شک به سمت ارتقائ کیفیت محصول خود حرکت خواهد کرد تا دغدغه مرغداران و دامداران نیز کاهش پیدا کند.

دبیر انجمن صنایع روغن کشی ایران تصریح کرد: بخش عمده‌ای از این موضوع به دلیل عدم ثبات سیاستگذاری هاست. به عنوان مثال در طول سال چندین بار ممکن است خبر تغییر و یا حذف تعرفه واردات کنجاله اعلام شود و این امکان برنامه ریزی بلند را  از کارخانجات را سلب می کند. از این رو  کارخانجات انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاری و بهسازی خطوط تولید خود ندارند.

پخش ذرت و کنجاله سویا بین فعالین حوزه طیور

وی در نهایت به نمایندگی از صنایع روغن کشی کشور از دولت خواستار حمایت مستمر و هوشمندانه شد تا این صنایع نیز بتوانند عملکرد مناسب تری در بازار داشته باشند.

محمد علی کمالی، مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران اما در این ارتباط به خبرنگار دامیران گفت: متاسفانه بسیاری از کارخانجات روغن کشی، استاندارد های تولید کنجاله سویا را که در واقع محصول فرعی کارخانه جات روغن کشی هستند، رعایت نمی کنند. این عدم رعایت استاندارد ها، هم در ارتباط با درصد رطوبت و هم درصد پروتئین قابل جذب این کنجاله ها مصداق دارد. این از یک سو، به شدت به سلامت طیور آسیب می رساند و از سوی دیگر انبارداری کنجاله سویا را بسیار سخت می کند

وی تاکید کرد: در صورتی که رطوبت کنجاله سویا زیاد باشد، سریعتر کپک می زند و این نه تنها میتواند آسیب جدی به سلامت طیور وارد می آورد، بلکه سلامت انسان را نیز تهدید می کند.

کمالی در ادامه تشریح کرد: کارخانجات روغن کشی، به راحتی می توانند این کنجاله ها را به کیفیت استاندارد برسانند.  شیوه های استخراج روغن نیز باید به گونه ای باشد که ما بتوانیم چیزی در حدود ۴۴ تا ۴۷ درصد پروتیینی که از کنجاله سویا انتظار داریم را در جیره استحصال کنیم. در حالی که گزارشات، حول و حوش استحصال حدود ۳۵ تا ۳۷ درصد پروتئین از این کنجاله ها می چرخد. اما این رقم در محاسبات قیمتی برای ما ۴۳ درصد محاسبه می شود.

دکتر امیررضا بیدگلی: تخصیص واکسن کرونا به دامپزشکان و فعالین صنعت دامپروری

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران با تاکید بر این مساله که، در هر صورت کارخانه های روغن نباتی، باید متناسب با نیاز و ظرفیت خود، دانه سویا و یا هر دانه روغنی دیگری را وارد کرده و روغن مورد نیاز مردم را تامین کنند گفت: عمده اعتراض ما بر این است که استاندارد ها رعایت و به صورت مداوم کنترل نمی شوند. این مسأله ای بوده که ما همیشه با آن مواجه بودیم ولی متاسفانه در این رابطه هیچ اقدام جدی صورت نگرفته است. بر اساس بررسی های انجام شده، عمده مرغدار ها نیز این وضعیت ناراضی هستند.

کمالی رقم تعرفه واردات کنجاله سویا را مشکل دیگری در این ارتباط دانست و گفت: پس از بحث مردمی سازی یارانه ها و تغییر نرخ ارز،  قیمت ذرت و کنجاله سویا چهار تا پنج برابر افزایش پیدا کرده است. اگر بنا بر این قرار بگیرد که به همین نسبت برای واردات این اقلام تعرفه گذاشته شود، ذرت و کنجاله سویا بسیار گران تمام خواهد شد، این افزایش قیمت نهاده ها بدون شک قیمت مرغ را متاثر خواهد کرد و مردم نیز قدرت خرید خود را از دست خواهند داد.

وی افزود: از آنجایی که قیمت سویا افزایش پیدا کرده است، این انتظار وجود دارد که برای کاهش فشار بر مردم، و کاهش هزینه های تولید، این تعرفه ها حذف شوند. چرا که عملا به نسبت افزایش قیمت سویا، واردکننده ناچار به پرداخت تعرفه بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: در خصوص کاهش تعرفه های واردات نهاده ها، وزیر جهاد کشاورزی نیز پیگیری های را انجام دادند. این خواسته مرغداران هم هست.

قیمت های جدید ذرت، جو و سویا

کمالی در پاسخ این پرسش که آیا دلیل بی کیفیت بودن کنجاله های تولید داخل، عدم دسترسی به امکانات لازم در کارخانه جات روغن کشی است، گفت: این بسیار بعید به نظر می رسد که کارخانه های روغن کشی امکان تولید کنجاله با کیفیت و استاندارد را نداشته باشند. تکنولوژی کارخانه های روغن کشی، تکنولوژی پایینی نیست. مشکل اصلی ما در ارتباط با کنجاله های داخلی، رطوبت این محصول است. هر چه میزان رطوبت کنجاله سویا بالاتر باشد، در واحد وزن، شما بابت سویا پول پرداخت می کنید و در ازای آن آب می خرید. این استاندارد ها توسط سازمان استاندارد تعریف می شوند و مسئولیت نظارت بر آن نیز بر عهده وزارت صنایع و معادن است.

لزوم اصلاح تعرفه واردات کنجاله سویا/ کارخانجات روغن کشی بر کیفیت کنجاله سویا دقت و نظارت داشته باشند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج + چهارده =