دکتر مسعود رسولی: ما در عملکرد دولت، سیاست و برنامه ریزی ندیده ایم
دکتر مسعود رسولی: ما در عملکرد دولت، سیاست و برنامه ریزی ندیده ایم

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور:

ما در عملکرد دولت، سیاست و برنامه ریزی ندیده ایم

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور در گفتگویی با خبرنگار دامیران از نحوه مدیریت دولتی در زمینه فعالیت صنف تولید و بسته بندی مواد پروتئینی انتقاد کرد.

دکتر مسعود رسولی، بزرگترین مشکل تولید کنندگان را دخالت‌های دولتی، و نیز عدم ثبات بخشنامه ها و دستورالعمل های دولتی دانست و تصمیمات آنی و خلق الساعه را  آسیب زننده به صنعت نامید.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور در این گفتگو به خبرنگار دامیران گفت: «تنها خواسته ما از دولت این است که زیاد کاری به کار بخش خصوصی نداشته باشد و اجازه دهد بخش خصوصی راه خود را پیدا کند. ولی متاسفانه دولت نمی‌خواهد این موضوع را بپذیرد.»

دکتر رسولی ادامه داد: «اصلی ترین حمایتی که ما از دولت انتظار داریم، این است که مشارکت بخش خصوصی تنها در حد حضور در جلسات و نظر خواهی نباشد. بلکه واقعاً به نظر بخش خصوصی اهمیت داده شود. توقع ما این است که دولت ایده ای که بخش خصوصی ارائه می دهد را اجرا کرده و نتیجه آن را مشاهده کند. در حالی که تا به امروز به این صورت بوده که نظر ما را می پرسند، ولی در نهایت دولت کار خودش را می کند. مثلا چند وقت پیش، دولت برای محصولات مرغ قیمت دستوری تعیین کرد. در این مورد نظر ما سوال شد، ما نظر خود را گفتیم ولی دولت در نهایت کار خود را کرد.»

وی افزود: «برداشت من این است که متاسفانه اهمیتی که باید، به تشکل ها داده نمی شود. آنچه دولت فراموش کرده است این است که تمام شرکت ‌هایی که درست اصولی و قانونمند کار می کنند در عضویت یک تشکل هستند و شرکت هایی که اهل تقلب و تخلفند، اصلاً علاقه به عضویت در تشکل ندارند. معمولاً در صنایع مختلف، مشکلات را همین شرکت ها ایجاد می کنند. دولت باید کاری کند که حتی شرکت های کوچک تر و ضعیف تر که دست به تقلب میزنند، به سمت عضویت در تشکل ها سوق داده شده و ناچار به رعایت اصولی که تشکل برایشان تعیین می‌کنند باشند. ولی متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد.»

آشنایی با علائم و نمادهای روی بسته مواد غذایی

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور در پاسخ به این سوال خبرنگار دامیران که عملکرد ها و سیاستهای قابل دفاع و درخور ادامه دولت در رابطه صنعت بسته بندی مواد پروتئینی چه بوده است گفت: «ما عملکرد چندان خوبی از دولت ندیدیم. سیاست چیزی است که از پیش تعیین شده باشد، برنامه ریزی و پیش بینی شده باشد. چیزی که ما در بخشی که در آن فعالیت می‌کنیم شاهد هستیم، این است که دولت برنامه‌ای برای ما ندارد»

وی افزود: «ما حتی نمی توانیم برای یک ماه خود از دولت برنامه دریافت کنیم که حداقل بتوانیم برای یک ماه آینده خود برنامه ریزی کنیم. سیاست یعنی برنامه ریزی، اولویت بندی، زمان بندی، یعنی پیش بینی از قبل. ولی چنین اتفاقی در دولت نمی افتد که ما بتوانیم آن را خوب یا بد تلقی کنیم. معمولاً اقدامات دولت تصمیمات فوری و آنی در هنگام بروز حوادث و اتفاقات است. حداقل اینگونه می توان گفت که در بخشی که ما فعالیت می‌کنیم سیاستی وجود ندارد.»

دکتر مسعود رسولی: ما در عملکرد دولت، سیاست و برنامه ریزی ندیده ایم

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

16 − ده =