مرغداران فاصله قیمتی هزینه تمام شده کنجاله با قیمت مصوب را پرداخت می کنند
مرغداران فاصله قیمتی هزینه تمام شده کنجاله با قیمت مصوب را پرداخت می کنند

مرغداران فاصله قیمتی هزینه تمام شده کنجاله با قیمت مصوب را پرداخت می کنند

اختصاصی دامیران – پرداخت مبلغ۲۷۰۰۰ ریال بابت هر کیلوگرم کنجاله سویا به عنوان ما به التفاوت قیمت مصوب سامانه بازارگاه و قیمت تمام شده واردات کنجاله مورد پذیرش اتحادیه میهن قرار گرفت.

اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذار با شرکت های واردکننده کنجاله سویا برای تامین این نهاده حیاتی و با در نظر گرفتن منافع و مصالح هر دو بخش از زنجیره تولید تخم مرغ کشور به تفاهم رسیدند.

طی این تفاهم پرداخت مبلغ  ۲۷۰۰۰ ریال بابت هر کیلوگرم کنجاله سویا به عنوان ما به التفاوت قیمت مصوب سامانه بازارگاه و قیمت تمام شده واردات کنجاله مورد پذیرش اتحادیه میهن قرار گرفت.

به گزارش دامیران، به دلیل نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت تمام شده واردات نهاده کنجاله سویا، ادامه واردات و فروش این نهاده با نرخ مصوب دولتی برای واردکنندگان امکان پذیر نبود و این صنعت طیور کشور را با چالش جدی مواجه کرده و پیگیری اتحادیه های تولید تخم مرغ و واردکنندگان نهاده ها از دولت نیز طی دو ماه گذشته راه به جایی نبرده بود.

متن تفاهم نامه به این شرح است:

عنایت به بند ۲ تصویب نامه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی مورخ ۲۶/ ۱۰/ ۱۴۰۱ ، و همچنین بند ۲ ماده ۱ تفاهم نامه واگذاری امور اجرایی تنظیم بازار تخم مرغ خوراکی و پولت تخمگذار، که به امضاء معاون محترم توسعه بازرگانی وزارت جهان کشاورزی رسیده است، و همچنین پیگیری های متعدد اتحادیه میهن از وزارت جهاد کشاورزی و اعلام ضمنی وزارت متبوع مبنی بر بلامانع بودن انعقاد تفاهم نامه فیمابین اتحادیه مرغداران میهن با عرضه کنندگان کنجاله سویا، جلسه‌ای در تاریخ ۱۴/ ۱۲ /۱۴۰۱ با حضور مدیران شرکت ماهیدشت کرمانشاه، شرکت ناب دانه سمنان، و شرکت آوا تجارت صبا تشکیل و موارد ذیل مورد توافق قرار گرفت رفت:

نابودی تولید با تزریق بیش از حد مرغ منجمد!

۱_با عنایت به نوسانات نرخ ارز مرتبط با واردات نهاده های مورد نیاز صنعت طیور تخمگذار و عدم امکان تامین نهاده کنجاله سویا با قیمت‌های مصوب فعلی، به منظور خروج از وضعیت فعلی توزیع کنجاله سویا،این توافق تنظیم گردید.
۲_مبلغ ۲۷ هزار ریال به ازاء هر کیلو کنجاله سویا به عنوان مابه التفاوت نرخ مصوب فعلی سامانه بازارگاه (هر کیلو ۱۶۳ هزار ریال)  قیمت تمام شده واقعی شرکت‌های فوق الذکر مورد پذیرش اتحادیه مرکزی مرغداران میهن قرار گرفت.
۳_اتحادیه مرکزی مرغداران میهن کلیه درخواست های مرغداران صنعت مرغ تخمگذار را که طی یک تقاضای رسمی و به صورت اختیاری به تشکل مربوطه خود ارائه نموده اند را، در قالب لیست تنظیمی برای شرکت‌های فوق ارسال خواهد کرد.
۴_به همراه لیست تنظیمی بند ۳ اتحادیه مرکزی مرغداران میهن چک های مرتبط با هر ردیف لیست تنظیم که متعلق به ذینفعان همان لیست می باشند را معادل تناژ جدول و به سر رسید دو ماه و به ازای هر کیلو ۲۷ هزار ریال برای شرکتهای ارسال می نمایند.
۵_شرکت های ذکر شده در صدر تفاهم‌نامه، پس از دریافت لیست تنظیمی و اسناد مالی، ( چک مابه التفاوت)، نسبت به حمل کنجاله سویا به آدرس های ثبت شده در سامانه بازارگاه اقدام خواهند نمود.
۶_کلیه ثبت سفارش های خرید مرغدارانی که در قالب فرایند ذکر شده در بند های ۱ تا ۵ این تفاهم نامه می گنجند در سامانه بازارگاه ثبت گردیده است مشمول مفاد این تفاهم‌نامه خواهد شد.
۷_در صورت تصویب و پرداخت مابه التفاوت از سوی وزارت جهاد کشاورزی موضوع مابه تفاوت هر کیلوگرم ۲۷ هزار ریال و یا سایر دستگاه های متولی امر به شرکت های فوق الذکر، شرکتها های وارد کننده  به عودت اسناد مالی یا مبالغ دریافتی (۲۷ هزار ریال ) به اتحادیه میهن اقدام می نمایند.

مرغداران فاصله قیمتی هزینه تمام شده کنجاله با قیمت مصوب را پرداخت می کنند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

18 − نه =