مصرف تخم مرغ و تناقض های آماری مدیران دولتی و تشکلی
مصرف تخم مرغ و تناقض های آماری مدیران دولتی و تشکلی

مصرف تخم مرغ و تناقض های آماری مدیران دولتی و تشکلی

اختصاصی دامیران: در حالی که معاونت امور دام متوسط مصرف تخم مرغ در ایران را بالاتر از متوسط جهانی اعلام کرده، رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار، سرانه مصرف تخم مرغ در ایران در نصف متوسط جهانی اعلام کرده است/ دولت و سیستم آماری ناکارآمد

به گزارش دامیران، حسین دماوندی نژاد معاونت وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی در نشستی که در بزرگ داشت روز جهانی تخم مرغ برگزار شد اعلام کرد: بر اساس آمار، متوسط مصرف تخم مرغ ۱۱ کیلوگرم در دنیاست. این عدد در کشور ما به ۱۳/۸ کیلوگرم و در کشورهای صاحب رکورد به ۲۲ کیلوگرم به ازای هر فرد در سال می رسد.

این در حالیست که حمیدرضا کاشانی، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار میهن با گذشت کمتر از یک هفته از صحبت های معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد، این آمار را نقض کرده و گفته است: هم اکنون سرانه مصرف تخم‌مرغ در دنیا ۳۶۰ تا ۳۷۰ عدد و در کشور ما نصف این رقم است. هر چند روند روبه رشدی در سال های اخیر داشتیم، اما امیدواریم با حمایت صورت گرفته میانگین تخم مرغ افزایش یابد.

ناگفته پیداست که تناقض میان آمارهای افراد تصمیم ساز در دولت و تشکل ها، که شاید آمار مصرف سرانه تخم مرغ و مقایسه آن با آمار جهانی یکی از کم خطرترین آنها باشد، زمینه ساز تصمیم های غیر کارشناسی و مخرب برای صنعت است. این در حالیست که به نظر می رسد با وجود سامانه های متعدد برای مدیریت تولید، عرضه و مصرف محصولات پروتئینی، دسترسی به آمار دقیق و واحد نباید چندان پیچیده باشد و این نشان از ناکارآمدی سیستم های مدیریتی الکترونیک دولت دارد.

مصرف تخم مرغ و تناقض های آماری مدیران دولتی و تشکلی

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

10 − 5 =