مصوبات جلسه کمیسیون کشاورزی در حمایت از تولید گوشت مرغ ابلاغ شد+ سند
 مصوبات جلسه کمیسیون کشاورزی در حمایت از تولید گوشت مرغ ابلاغ شد+ سند

 مصوبات جلسه کمیسیون کشاورزی در حمایت از تولید گوشت مرغ ابلاغ شد+ سند

 اختصاصی دامیران- در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسامی که با حضور سازمان ها و نهادهای تصمیم گیر دولتی، نظارتی و تولید کنندگان بخش خصوصی گوشت مرغ برگزار شد، ایفای طلب نهاده های مرغداران، جبران خسارت تولیدکنندگان، ممنوعیت واردات گوشت مرغ به شرط تامین کافی در داخل کشور و … مصوب شد.

به گزارش دامیران، محمد جواد عسگری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به وزرای جهاد کشاورزی و صمت، و همچنین رئیس بانک مرکزی و بانک کشاورزی، مصوبات جلسه ای که با حضور معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد، مدیر کل دفتر طیور این معاونت، مدیرکل امور تجارت خارجی بانک مرکزی، نماینده سازمان بازرسی کل کشور، معاون اعتباری بانک کشاورزی، معاون شرکت پشتیبانی امور دام، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران و نمایندگان تشکل های خصوصی مرتبط با تولید گوشت مرغ تشکیل گردید را به شرح زیر اعلام کرد:

۱_  مقرر گردید بانک مرکزی با توجه به کمبود شدید کنجاله سویا و نگرانی از تسری آن به سایر اقلام حداکثر تا تاریخ ۱۹/ ۱۲/ ۱۴۰۱ نسبت به تخصیص ارز مورد نیاز جهت ترخیص و توزیع نهاده های موجود در بنادر کشور اقدام نماید.

۲_ مقرر گردید وزارت جهاد کشاورزی با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان و سال جدید و پیش‌بینی تقاضای بیشتر نسبت به مصرف مرغ، به منظور جلوگیری از بحران، تمهیدات و پیشنهادات لازم را در خصوص تامین کسری احتمالی نهاده های دامی از ذخایر استراتژیک به شورای محترم عالی امنیت ملی کشور ارائه نماید.

۳_ مقرر گردید وزارت جهاد کشاورزی با توجه به تولید مکفی گوشت مرغ در کشور و وجود زیرساخت های کافی، از تاریخ ۳ /۱۲/ ۱۴۰۱ نسبت به ممنوعیت واردات گوشت مرغ در قبال اخذ تعهد تامین نیاز و ذخایر استراتژیک از تشکل های مربوطه اقدام نماید.

۴_ مقرر گردید وزارت جهاد کشاورزی با توجه به خسارت قابل توجه به بخش تولید گوشت مرغ و جوجه یک روزه و مرغداران گوشتی و زنجیره ها، بر اساس مصوبات قبلی نسبت به تخصیص منابع مربوطه جهت جبران خسارت تولیدکنندگان فوق اقدام عاجل به عمل آورد.

۵_ مقرر گردید وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی تولید محصولات طیور و زنجیره تامین گوشت مرغ، اعم از جوجه ریزی مادر و گوشتی را در کارگروه های تخصصی با هماهنگی و حضور نمایندگان بخش خصوصی و متولیان دستگاههای تخصصی انجام دهد.

۶_ مقرر گردید معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به نحوی برنامه‌ریزی نمایند تا روند صادرات محصولات کشاورزی به عنوان عامل تضمین کننده و محرک پایداری تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ایجاد شده در کشور به شکل مستمر ادامه یافته و تحت عناوین مختلف دچار آشفتگی و خلل نگردد.

۷_ مقرر گردید وزارت جهاد کشاورزی ضمن پیگیری مجدد از سازمان برنامه و بودجه کشور، تعهدات ایفا نشده در زمان قطع ارز۴۲۰۰تومانی در طرح مردمی سازی یارانه ها را در قالب تحویل نهاده با نرخ مصوب پیش از اجرای طرح پیگیری و نسبت به رفع تعهدات اقدام نماید.

۸_ مقرر گردید وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی، تامین و تخصیص ارز مربوط به واردات دارو و واکسن و مواد افزودنی طیور را در اولویت قرار دهد.

۹_ مقرر گردید بانک کشاورزی با توجه به افزایش بیش از حد سرمایه در گردش واحدهای تولیدی طیور و به منظور حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدهای مذکور نسبت به تمدید تسهیلات مساعدت های لازم را معمول نماید.

مصوبات جلسه کمیسیون کشاورزی در حمایت از تولید گوشت مرغ ابلاغ شد - دامیران
مصوبات جلسه کمیسیون کشاورزی در حمایت از تولید گوشت مرغ ابلاغ شد
مصوبات جلسه کمیسیون کشاورزی در حمایت از تولید گوشت مرغ ابلاغ شد - دامیران
مصوبات جلسه کمیسیون کشاورزی در حمایت از تولید گوشت مرغ ابلاغ شد
 مصوبات جلسه کمیسیون کشاورزی در حمایت از تولید گوشت مرغ ابلاغ شد+ سند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

6 − چهار =