مصوبه خرید مرغ قطعه بندی توسط شرکت پشتیبانی غیر کارشناسی است
مصوبه خرید مرغ قطعه بندی توسط شرکت پشتیبانی غیر کارشناسی است

در ادامه سریال تصمیمات اشتباه دولتی:

مصوبه خرید مرغ قطعه بندی توسط شرکت پشتیبانی غیر کارشناسی است

اختصاصی دامیران: در پی انباشت گوشت مرغ تولیدی و کاهش قیمت مرغ به زیر نرخ مصوب، کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور شرکت پشتیبانی را مکلف به آمادگی برای خرید گوشت مرغ مازاد کرده است. ولی شواهد حاکی از آن است که شرکت پشتیبانی امور دام کشور تنها مجاز به خرید گوشت مرغ به صورت قطعه بندی است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور، در این ارتباط به خبرنگار دامیران گفت: این تصمیمی بود که وزارت جهاد کشاورزی بدون توجه به نظر بخش خصوصی و یا حداقل اتحادیه سراسری تولید کنندگان مرغ گوشتی اتخاذ کرد و ما منتقد این مصوبه و ابلاغیه هستیم.

حبیب اسدالله نژاد با تاکید بر عدم امکان جمع آوری تمام مرغ مازاد انباشته در مرغداری ها به صورت قطعه بندی تصریح کرد: مجموعه هایی که امکان قطعه بندی مرغ تولیدی خود را دارند محدود هستند. بازار مصرف و بازار هدف آن مشخص نیست و مرغ های قطعه بندی منجمد بازار صادراتی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر تنها بخشی از خرید مرغ به صورت قطعه بندی انجام می شد منطقی و عملی می بود، ولی اینکه قرار به خرید صددرصد مرغ به صورت قطعه بندی باشد، منطقی، کارشناسی و شدنی نیست.

نامه مهم فدراسیون طیور ایران به مقامات عالی نظام: لزوم بازنگری فوری تصمیم‌ها درباره مرغ آرین

اسدالله نژاد تصریح کرد: از سوی دیگر قطعه بندی گوشت مرغ، قیمت عرضه آن را بالا میبرد و این مورد قبول اقشار کم درآمدی که ترجیح می دهند مرغ را به صورت کامل و با قیمت پایین تر بخرند، نیست.

وی یادآور شد: از طرفی هدف گذاری بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت، تولید مرغ سایز است که هم باعث افزایش راندمان و بهره وری تولید میشود و هم از نظر کیفیت لاشه شرایط مطلوب تری دارد.

مجوز صادرات دام زنده صادر شد + سند

مضاف بر اینکه این مصوبه با سیاست ترویج مرغ ارین که قابلیت پرورش تا سنین و وزن گیری بالا را ندارد و مناسب برای قطعه بندی نیست، منافات دارد.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با ذکر این نکات بر غیر کارشناسی بودن این مصوبه تاکید کرد و گفت: با توجه به تولید مازاد این روزها و انباشتگی روزانه این تولید ما در مکاتباتی ، هم با وزیر جهاد کشاورزی و هم معاونت امور دام خواستار اصلاح و تجدید نظر در این مصوبه به قید فوریت شده ایم تا مرغ مازاد به روش قبلی جمع آوری شده و مازاد تولید تبدیل به یک بحران نشود.

مصوبه خرید مرغ قطعه بندی توسط شرکت پشتیبانی غیر کارشناسی است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

1 × سه =