پادکست

پادکست یک تکنولوژی مانند برنامه ‌ای رادیویی یا مشابه آن است که به صورت دیجیتالی ضبط شده و در اینترنت به شکل محتوای صوتی منتشر می شود.

برای معادل فارسی کلمه واژه «پادپخش» برای آن آمده است که ترکیب کلمات آی پاد و پخش به عنوان معادل کست است وترکیب یک لغت فارسی وانگلیسی است.واژه های وبلاگ صوتی، رادیو اینترنتی و رادیونت هم ازجمله لغات پیشنهادی برای معادل پادکست است که هنوز در مورد هیچکدام اجماع وجود ندارد.

ما برای پادکست های دامپروری و دامپزشکی شما فضای میزبانی به وجود آورده ایم که محتوای صوتی شما که می تواند تجربیات شما در صنعت دامپروری و یا دامپزشکی باشد و یا اخبار و رویدادهای این صنعت را بصورت فایل صوتی انتشار دهید .

البته اساتید محترم می توانند آموزش ها و نکات علمی خود را نیز در قالب پادکست دامپزشکی و یا دامپروری نیز ارائه دهند.

دوستان عزیزی که در شبکه های اجتماعی فعال هستند نیز می توانند مصاحبه های صوتی که بافراد مهم صنعت داشته اند نیز انتشار دهند

علاقه مندان می توانند پادکست های دامپزشکی و دامپروری خود در قالب خوانش کل کتاب و یا بخشی از کتاب نیز انتشار دهند

ایجاد وبلاگهای صوتی که در آن نویسنده وبلاگ بجای نوشتن مطالب شخصی در اینترنت با مخاطبین خود حرف می زند و صدای ضبط شده را روی بستر ایجاد شده توسط دامیران انتشار دهند

 برای اینکه شما بتوانید یک پادکست تهیه کنید فقط کافی است با کمک یک دستگاه ضبط صدای دیجیتال (Voice Recorder) صدای خود را ضبط کنید. سپس به وسیله نرم افزار های ویرایش صدا، صدای خود را ویرایش کنید و احیانا به آن موسیقی یا صداهای دیگری اضافه نمایید، از جمله این نرم افزارهای حرفه ای ویرایش صدا سوندفورژ (Sondforge) و کول ادیت (Cooledit) هستند که از آن ها برای ویرایش برنامه های حرفه ای رادیوئی هم استفاده می شود.

 

مزایای استفاده از پادکست

از اینکه پادکست چیست بگذریم می رسیم سوال این که چرا باید از پادکست استفاده کنیم؟

ابتدا باید بدانیم در چه زمینه ای بهتر است به صورت پادکست محتواها تولید و ارائه شود،

اما در اینجا برخی مزایای استفاده از پادکست را ذکر میکنیم.

 

  • استفاده و دسترسی راحت تر به نسبت ویدئوها
  • تولید راحتر و سریعتر از ویدئوهاست
  • تجهیزات و ابزار تولید پادکست ارزانتر از تجهیزات ساخت ویدئو است.
  • می توان همزان با گوش دادن به پادکست مشغول کار دیگری هم بود.
  • افزایش مهارت شنیداری (مخصوصا در یادگیری زبان انگلیسی)
  • افزایش میزان تمرکز
  • بهبود تصویر سازی ذهنی با تجسم فضای گفتگوی مکالمه پادکست.

 

کاربردهای پادکست در روابط عمومی ها

در حال حاضر شرکت ها و سازمان های بسیاری در همه جای دنیا برای دسترسی مستقیم به مشتریان خود، پادکست را به رسانه های سازمانی خود می افزایند. پادکست یک پدیده ی جدید ابزاری مناسب در روابط عمومی می باشد که می تواند روابط عمومی خلاقی را طراحی کند و ارتباطات را افزایش دهد.

از آنجایی که کارشناسان روابط عمومی چهره شرکت و سازمان محسوب می شوند، یعنی مسئولیت اطلاع رسانی، تصویر سازی و غیره را به عهده دارند. ابزار قدرتمند جدیدی وجود دارد که به این چهره صدا می بخشد و صدا صرفا بیش از متن موثر است، بنابراین این رسانه نه تنها قدرتمند است، بلکه کاربرد آن آسان وگستردگی آن بیش از هر رسانه موجود دیگر است وبه میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی می کند و می توان گفت رسانه ای است که اثر بخشی یک پیام رادیویی را افزایش می دهد.

در پادکست این ویژگی وجود دارد که می توان از تعداد دقیق ذخیره شدن برنامه خود توسط افراد مطلع شوید درحالی که هنگام پخش برنامه رادیویی یا تلویزیونی شما از تعداد شنوندگان و بینندگان اطلاع دقیق ندارید. حتی می دانید مخاطبین شما از چه مناطقی هستند و بدین ترتیب می توانید برنامه خود را مرتبا بهبود بخشیده و به انتظارات مخاطبین خود پاسخ دهید و نه تنها برای دنیای خارج بلکه می توانید دامنه آن را گسترش دهید. همچنین می توانید از آن برای ارتباط از راه دور میان شعب مختلف سازمان خود استفاده کنید و در بعضی موارد می تواند کانال جدیدی برای درآمد زایی باشد و مزیت آن برای شرکت ها اسپانسر کردن پادکست های دیگر است. مثلا فرستادن آگهی روی پادکست های دیگر، مانند یک آگهی ۳۰ ثانیه ای.

 

چند نکته مهم در تهیه پادکست دامپروری و دامپزشکی

در تهیه یک پادکست خوب باید نکاتی را رعایت کنید که در ذیل به آن ها می پردازیم:

۱-حرفی برای گفتن داشته باشید ، شما قطعا می توانید برای یک ساعت صحبت کنید و از هر دری چیزی بگویید.

۲-آمادگی کامل را برای ضبط یک پادکست داشته باشید ، بهتر است قبل از شروع ، یادداشت های خود را آماده کنید. اگر قرار است با کسی مصاحبه کنید، سوال های خود را از قبل بنویسید.

۳-مختصر و مفید باشد ، پادکست های زیادی هستند که سعی می کنند یک یا نیم ساعت را به هر شکل وبا هر مطلبی پر کنند.گوش کردن به پادکست های شما با کوتاه کردن آنها شانس بیشتری برای شنیده شدن دارند البته این به این معنا نیست که پادکست های یک ساعته مناسب نیستند ولی شروع کار که هنوز شنوندگان با شما آشنایی ندارند و در واقع قرار است وقت خود را برای شنیدن صحبت های یک نفر جدید صرف کنند۲۰، تا ۳۰دقیقه مناسب تر است.

۴- تمیز کار کنید ، از ابزارهای مناسب برای ضبط صدا استفاده کنید ،  شنوندگان عادت به گوش دادن به کیفیت خوب رادیو کرده اند و اگر صدای شما شبیه ضبط صدا در یک حمام باشد، قطعا گوش نخواهند داد. چگونگی تولید و ویرایش پادکست را یاد بگیرید. در زمان مصاحبه حرف گوینده را قطع نکنید. باید بدانید چه زمان شما باید صحبت کنید و چه زمان مصاحبه شونده.

۵- خودتان باشید ، اگر واقعا یک ژورنالیست سر شناس ویا یک گوینده رادیو نباشید، ممکن نیست بتوانید چنین موضوعی را به شنونده با تقلید، تلقین کنید. سعی در تقلید صدا و یا صحبت در مورد موضوعاتی که اطلاعی از آن ندارید نکنید. حتی اگر موضوع سرگرم کننده باشد.

۶- منحصر به فرد باشید ، پادکست های معروف با شنوندگان زیاد، آنهایی هستند که منحصر به فرد و اصل هستند. مردم به موضوعات کپی برداری شده شما از سایرین، گوش نخواهند کرد. ولی اگر منحصر به فرد باشید، شنونده های خاص خود را خواهید داشت. تولید پادکست مثل نوشتن، نیاز به خلاقیت دارد.

۷- برنامه دقیق و سرفصل مطالب پادکست خود را ارائه کنید ، در این صورت شنوندگان از قبل می دانند که به چه چیزی ودر چه زمانی قرار است گوش دهند. نرم افزارهای تولید و استفاده از پادکست جدید حتی امکان بخش بندی برنامه ها را به شما می دهند که این موضوع در ساختمندی برنامه های شما موثر است.

۸- برای پر کردن پادکست و زمان خود از موسیقی استفاده نکنید ، شما فقط می توانید از موزیک به عنوان موزیک برای پس زمینه پادکست خود استفاده کنید.در انتخاب موزیک نیز دقت کنید که مناسب برنامه شما باشد و از موزیک های نا مناسب و ناهنجار استفاده نکنید.

 

دامیران