نژاد ایرانی زنبورعسل یکی از مهمترین ذخایر دنیا
نژاد ایرانی زنبورعسل یکی از مهمترین ذخایر دنیاست

نژاد ایرانی زنبورعسل یکی از مهمترین ذخایر دنیاست

رئیس بخش زنبورعسل مؤسسه تحقیقات علوم دامی و دبیر کنگره بین المللی زنبور عسل یکی از مهمترین ذخایر دنیا را نژاد ایرانی زنبورعسل عنوان کرد.

غلامحسین طهماسبی، رئیس بخش زنبورعسل مؤسسه تحقیقات علوم دامی و دبیر کنگره بین المللی زنبور عسل در خصوص دومین کنگره بین المللی زنبور عسل ایران گفت: نژاد ایرانی زنبورعسل از جمله مهمترین ذخایر دنیا است. ۲۶ سال از زمان برگزاری اولین کنگره می‌گذرد و تا پنج سمینار اول دوسالانه و بعد سه سالانه برگزار شد و از ششمین سمینار به بعد انجمن علمی زنبورعسل هم به وجود آمد.

یکی از مهمترین وظایف انجمن های علمی برگزاری همایش ها و چاپ مجله های علمی است و یکی از این همایش ها به کمک مؤسسه علوم دامی کشور در بهمن ماه با عنوان دومین کنگره بین اللملی زنبورعسل برگزار می شود.

در ۲۶ آذر ماه ۹۸ کمیته علمی کنگره در پنج کمیته مختلف برگزار شد و از ۱۰۰ مقاله تحقیقاتی ارسال شده از سراسر کشور، ۸۰ مقاله برای ارائه در کنگره تأئید و انتخاب شدند. علاوه بر سخنرانی های کلیدی ۲۱ مقاله شفاهی در دوم و سوم بهمن ماه ارائه می شود که ۵۹ مقاله به صورت پوستر هستند؛ به طور کلی ۸۰ درصد مقاله ها پذیرفته شدند.

نژاد ایرانی زنبورعسل یکی از مهمترین ذخایر دنیاست
نژاد ایرانی زنبورعسل یکی از مهمترین ذخایر دنیاست

طی ۲۶ سال گذشته از اولین سمینار در سال ۷۲، در قطعنامه ما خواسته های زیادی مطرح شد که امروز محقق شده اند؛ از جمله آن ها می توان به تشکیل اتحادیه زنبورداران کشور، انتشار مجله تخصصی زنبور عسل، راه اندازی بخش زنبورعسل در مؤسسه رازی و تربیت دانشجو تا مقطع ارشد اشاره کرد.

  بره موم زنبور عسل

طهماسبی هدف اصلی از برگزاری این کنگره را ارائه آخرین یافته های تحقیقاتی در حوزه زنبورعسل، تبادل و بحت علمی و کمک به توسعه زنبورداری در کشور عنوان کرد و افزود: طرح جامع اصلاح نژاد زنبورعسل از جمله دستاوردهای مهم تحقیقات علوم دامی کشور است؛ پنج مقاله غیرایرانی در قالب پوستر و ارائه شفاهی ارسال شده است. سفیر کشور اسلوونی و نماینده از فائو، سازمان خوار و بار جهانی در این کنگره شرکت می کنند.


منبع: خبرگزاری فارس
نژاد ایرانی زنبورعسل یکی از مهمترین ذخایر دنیا

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران