ابلاغ برنامه توسعه زنجیره پرورش ماهیان خاویاری در آینده نزدیک
ابلاغ برنامه توسعه زنجیره پرورش ماهیان خاویاری در آینده نزدیک

ابلاغ برنامه توسعه زنجیره پرورش ماهیان خاویاری در آینده نزدیک

رییس سازمان شیلات ایران از ابلاغ جزییات برنامه تحولی توسعه زنجیره پرورش ماهیان خاویاری در آینده نزدیک خبرداد و میزان تولید گوشت ماهیان خاویاری در ۸ ماهه امسال را ۱۴۰۰ تن و خاویار پرورشی را ۱۱ تن اعلام کرد.

نبی‌اله خون میرزایی: تمام حلقه‌های زنجیره پرورش ماهیان خاویاری اعم از حلقه‌های مولدسازی، تکثیر، تولید بچه ماهی، کارخانه خوراک، مزارع حد واسط پرورشی، مزارع پرورشی، کارخانجات فرآوری و بسته بندی و شبکه صادرات در برنامه تحولی وزیر جهاد کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است.

رییس سازمان شیلات ایران اظهارداشت: در حال حاضر بیش از ۱۷۵ مزرعه فعال پرورش ماهیان خاویاری در کشور فعال هستند که شامل مزارع تجاری شناسنامه‌دار و مزارع خرد خانگی می‌شوند.

وی با بیان اینکه از این تعداد بیش از ۱۴۵ مزرعه تجاری و شناسنامه‌دار هستند گفت: ظرفیت تولید سالانه گوشت ماهیان خاویاری در این مزارع بیش از ۷۵۰۰ تن و خاویار پرورشی بیش از ۱۰۰ تن است.

در استان گیلان ۷۱ مزرعه بزرگ تجاری و خرد خانگی پرورش ماهیان خاویاری فعالیت می کنند که بیش از ۱۲۰۰ تن ظرفیت تولید گوشت و بیش از ۱۲ تن خاویار دارند.

در هشت ماهه امسال در مزارع استان گیلان بیش از ۱۸۰ تن گوشت ماهیان خاویاری و حدود ۴۵۰۰ کیلوگرم خاویار تولید شده است.

رییس سازمان شیلات ایران با بیان این که در حال حاضر در ۲۱ استان کشور ماهیان خاویاری پرورش داده می‌شوند، تصریح کرد: برنامه پرورش ماهیان خاویاری را در ۳۱ استان کشور در دستور کار این سازمان قرار داده‌ایم.

خون میرزایی درباره صادرات این محصولات گفت: بر اساس آمار گمرک در ۹ ماهه سال جاری نزدیک به ۳۳۰۰ کیلوگرم خاویار پرورشی به ۲۷ کشور دنیا صادر شده است.

عمده گوشت این ماهیان در داخل کشور مصرف می‌شود و مقدار کمی از آن صادر می‌شود.

ابلاغ برنامه توسعه زنجیره پرورش ماهیان خاویاری در آینده نزدیک
اهمیت ریز جلبک ها در صنعت آبزی پروری

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

12 − 10 =