صنعت آبزیان به نیروی متخصص و آموزش دیده نیاز دارد
صنعت آبزیان به نیروی متخصص و آموزش دیده نیاز دارد
post

صنعت آبزیان به نیروی متخصص و آموزش دیده نیاز دارد

نایب رییس اتاق بازرگانی هرمزگان گفت: مهارت آموزی ابزاری برای توسعه و پیشرفت هرمزگان در زمینه های اجتماعی و اقتصادی است.

حسن روحانی، افزود: فراگیری آموزش های مهارتی توسط جوانان یک ضرورت و زمینه ساز موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی و رفع مشکل بیکاری است و تا زمانی که در کشور به ارتباط جدی آموزش با اقتصاد و اشتغال دقت نشود شاهد اقتصاد ناپایدار و انبوه بیکاران خواهیم بود.

آموزش ها اگه بر اساس نیاز بازار کار استان و نوع سرمایه گذاری ها اعمال شود دیگر شاهد نیروهای متخصص بیکار نخواهیم بود.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان همچنین تاسیس دانشکده های فنی متناسب و بروز رسانی اموزش ها  را از مولفه های  مهم و کلیدی در رونق بازار کسب و کار در استان عنوان کرد.

صنعت آبزیان به نیروی متخصص و آموزش دیده نیاز دارد و در واقع این صنعت اشتغالزایی بسیار بالایی در بلندمدت خواهد داشت.

بسیاری از صنایع تخصصی در استان نیاز به افراد با اموزش ها و مهارت های خاص دارند و باید نیاز سنجی ها در این رابطه صورت گیرد.

۹۰ درصد محصولات آبزیان استان به خارج از کشور صادر می شود و بدون شک صنایع تخصصی به افراد متخصص نیاز دارند و اگر آموزش ها به صورت تخصصی واستاندارد و بر اساس نیاز صنایع استان  هدفدار شود بدون شک صنعت آبزیان خود به تنهایی اشتغالزایی عظیمی در استان ایجاد خواهد کرد.

کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر دنیا محسوب می شوند و قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل با مزایای بسیاری برای شاغلان آن همراه است.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان با بیان اینکه باید از مشاغل خرد در مباحث آموزشی حمایت های ویژه ای شود، خاطرنشان کرد: امروزه مشاغل خانگی و خرد، نقش بسیار زیادی در رفع معضل بیکاری ایفا می‌کنند و با دریافت تسهیلاتی اندک می‌توانند اشتغال گسترده‌ای را در جامعه ایجاد کنند.

صنعت آبزیان به نیروی متخصص و آموزش دیده نیاز دارد
بیماری های ویروسی در پرورش ماهی

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دو × یک =