مرغ ارزان بازار ماهی را به هم می‌ریزد
مرغ ارزان بازار ماهی را به هم می‌ریزد
post

مرغ ارزان بازار ماهی را به هم می‌ریزد

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: استمرار توزیع مرغ یارانه ای در بازار ضربه مهلکی به تولید آبزیان می‌زند.

آرش نبی زاده مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی، از افت قیمت قزل آلا در بازار خبر داد و گفت: طی ۲ هفته اخیر با توزیع مرغ سهمیه‌ای، قیمت هر کیلو قزل آلا ۵ هزار تومان در بازار کاهش یافته است.

با توجه به زیان تولیدکنندگان قزل آلا طی ماه‌های اخیر، بارها به مسئولان سازمان شیلات اعتراض کرده‌ایم که استمرار توزیع مرغ یارانه‌ای ضربه مهلکی به تولید آبزیان می‌زند.

در گذشته مردم به میزان نیاز روزانه مرغ خریداری می‌کردند، اما با توزیع مرغ سهمیه‌ای و ایستادن در صف‌های طولانی میزان زیادی مرغ خریداری می‌کنند که در مقابل ماهی که یارانه دریافت نمی‌کند، بازار دچار شوک شده است.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی با تاکید بر پرداخت یارانه به قیمت ماهی بیان کرد: با وجود کاهش قیمت قزل آلا طی ۲ هفته اخیر، تقاضا کردیم که همانند مرغ به ماهی هم یارانه پرداخت کنند چرا که بازار مرغ اثر مستقیمی بر قزل آلا دارد.

اخبار دیگر:

مروری بر وضعیت پرورش و تولید ماهی قزل آلا

تفاوت های ژنتیکی گونه های قزل آلای رنگین کمان

بیماری لاکتوکوکوزیس در ماهیان قزل آلا

تکثیر و تخمگیری در ماهی چگونه انجام میشود؟

او با اشاره به اینکه بازار قزل آلا تعریفی ندارد، بیان کرد: در حال حاضر عرضه ماهی نسبت به تقاضا به شدت بالاست و همواره پیش بینی می‌شود که با توزیع مرغ دولتی، بازار ماهی در ورطه نابودی قرار گیرد.

نبی زاده با بیان اینکه قیمت قزل آلا در عمده فروشی از ۴۷ هزار تومان به ۴۲ هزار تومان کاهش یافته است، گفت: در خرده فروشی قیمت‌ مرغ همانند ماهی همچنان بالاست و از آنجا که ماهی اولویت دوم تا سوم خانوار است، تقاضایی برای خرید در بازار وجود ندارد.

چرا گرم‌شدن اقیانوس‌ها ماهی‌ها را به کوچ وامی‌دارد؟

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی از رکورد صادرات قزل آلا خبر داد و افزود: بنابر آمار رسمی گمرک ۱۴ هزار تن قزل آلا صادر شده است، در حالی که به نظر می‌رسد رقم صادرات ۱۶ هزار تن باشد که با این وجود نسبت به سال قبل ۲ برابر شده است.

با توجه به نوسانات قیمت، تولید قزل آلا با کاهش ۲۰ هزار تنی نسبت به سال قبل به ۱۲۰ هزار تن رسیده است، اما در این‌ میان صادرکنندگان توانستند اقدام به صادرات کنند.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: yjc
لینک کوتاه: daamiran.com?p=7600
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
مرغ ارزان بازار ماهی را به هم می‌ریزد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

1 × 5 =