منتظر صدور «شیلات کارت» باشید
منتظر صدور «شیلات کارت» باشید

آبزی پروران مورد حمایت دولت قرار می گیرند.

منتظر صدور «شیلات کارت» باشید

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران، جزییات تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی حوزه شیلات را تشریح کرد.

به گزارش دامیران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «رجبعلی قربانزاده» با اشاره به آزادسازی ارز دولتی برای تامین نهاده‌های تولید از جمله سویا، ذرت و جو اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی به جد در حال تامین نقدینگی (سرمایه در گردش) با نرخ ۱۰ تا ۱۲ درصد برای واحدهای تولیدی دام، طیور و آبزیان است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران افزود: با پیگیری معاون وزیر و رییس سازمان شیلات و جلسات کارشناسی در معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارتخانه و اداره کل حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت متبوع، توافق‌های اولیه برای بهره‌مندی شیلات از این منابع صورت گرفته و امیدواریم با ابلاغ دستورالعمل وزارتخانه به بانک کشاورزی عملیات اجرایی آن در چند روز آینده در قالب سامانه سیتا اجرایی شود.

قربانزاده تصریح کرد: جزئیات و چگونگی بهره‌مندی از این تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای آبزی‌پروری متعاقباً اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

کلیه اخبار مربوط به صنعت آبزیان را اینجا ببینید

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین سازمان شیلات ایران به جد در حال پیگیری شیلات کارت برای تامین نهاده‌های تولید آبزیان نیز می‌باشد که توافق‌های اولیه با وزارت جهادکشاورزی انجام شده است.

وی افزود: توافق اولیه صورت گرفت تا حداقل با ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع سال ۱۴۰۰ وزارتخانه (بند الف تبصره ۱۸) با بهره ۱۲ درصد به شیلات اختصاص داده شود تا در قالب قرارداد با بانک کشاورزی، “شیلات کارت” تعریف شود که این اقدام با حضور نماینده بانک کشاورزی توافق شده و در حال تنظیم پیش‌نویس قرارداد با بانک کشاورزی و وزارتخانه هستیم که به‌محض نهایی شدن اطلاع‌رسانی عمومی خواهد شد.

قربانزاده خاطرنشان کرد: همچنین از محل ردیف اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری شیلات مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش با تنظیم قرارداد با بانک کشاورزی و با بهره ۱۴ درصد و تامین یارانه آن از محل اعتبارات سازمان شیلات تامین می‌شود و برش استانی آن به بانک کشاورزی جهت ابلاغ به سرپرستی‌های استان ارسال شده است که بخشی از نقدینگی واحدهای تولیدی حوزه شیلات از این طریق تامین خواهد شد.

منتظر صدور «شیلات کارت» باشید
۵۷۳ طرح در حوزه دام و طیور در سال ۹۹ بهره برداری شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

بیست + یازده =