نقش بارز قشم در افزایش تولید آبزیان کشور
نقش بارز قشم در افزایش تولید آبزیان کشور
post

نقش مهم قشم در افزایش تولید آبزیان کشور

فاز نخست پروژه پرورش میگو شرکت مروارید شکیل قشم با سرمایه گذاری ۲۸۰ میلیارد ریالی این شرکت، توسط دکترحسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

با اجرای فاز نخست این پروژه که در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار به انجام می رسد، ضمن اینکه نقش قشم در تولیدات آبزیان درکشور بیش از پیش افزایش می یابد به ارزآوری و صدور برند منطقه آزاد قشم به خارج از کشور نیز کمک شایانی می کند.

ایجاد اشتغال برای ۷۰ نفر نیرو به‌ صورت مستقیم و ۱۵ نفر نیرو به ‌صورت غیرمستقیم از دیگر ویژگی‌های این پروژه محسوب می شود.

شرکت تعاونی مروارید شکیل قشم متشکل از زنجیره کامل تولید شامل تکثیر و پرورش میگو، کارخانه غذا و عمل آوری متعلق به جامعه صیادی قشم است.

با برنامه ریزی صورت گرفته طی سال های گذشته منطقه آزاد قشم در آینده نزدیک شاهد ارتقای سطح تولید میگو در این جزیره به میزان ۴۵۰۰ تُن در سال خواهیم بود.

اجرایی شدن بیش از ۵۰ پروژه در حوزه ژنتیک مولکولی آبزیان

امنیت غذایی و تامین پروتئین سبد غذایی با هزینه مطلوب مسئله ای است که می‌توان با سیستم های جدید پرورش محصولات شیلاتی و آبزیان در این منطقه محقق کرد و شاهد تبدیل جزیره قشم به یکی از مهمترین قطب های پرورش میگو و ماهی در کشور بود.

گفتنی است، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ در آیین ویدیو ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری، ۹ پروژه در منطقه آزاد قشم، با اعتبار ارزی ۱۶ میلیون دلار و ریالی ۲ هزار و ۳۷۹ میلیاردی در پنج حوزه عمرانی، خدماتی، تولیدی، شیلاتی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در پنج مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۷۸ پروژه افتتاحی به اعتبار ریالی ۷۴ هزار و ۶۳۰ میلیاردی و ارزی ۳۹۳ میلیون یورو و ۲۸۱ میلیون دلاری، ۱۴ پروژه کلنگ زنی به ارزش ۱۷۲ارزی میلیون دلار و ارزش ریالی ۳۲ هزار و پنج میلیارد ریال و ۷۶ پروژه در حال اجرا با رقم سرمایه‌گذاری ۴۹۵ میلیون دلار، ۲۲۳ میلیون یورو و ۱۹ هزار و ۱۸۵ هزار میلیارد ریال، در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

نقش بارز قشم در افزایش تولید آبزیان کشور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرآنلاین

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 + بیست =