وزیر جهاد: ظرفیت های مغفول مانده شیلات فعال شوند
وزیر جهاد: ظرفیت های مغفول مانده شیلات فعال شوند

وزیر جهاد: ظرفیت های مغفول مانده شیلات فعال شوند

به گزارش دامیران به نقل از خبرگزاری بازار، سیدجواد ساداتی نژاد در حاشیه همایش آغاز سال زراعی ۱۴۰۲_۱۴۰۱ که صبح امروز سه شنبه چهارم مردادماه برگزار شد، از شیلات و دیمزارها به عنوان دو بخش بزرگ مغفول مانده کشور نام برد و با قدردانی از همکاری و همت ستاد اجرایی فرمان امام در اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، از این ستاد خواست که در عرصه شیلات نیز به یاری بخش کشاورزی کشور بیاید.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به در اختیار بودن ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل در شمال و جنوب کشور، تصریح کرد: ظرفیت‌های ثروت آفرینی و اشتغالزایی در بخش مهجور مانده شیلات، کمتر از دیمزارهای کشور نیست و امیدواریم که ستاد اجرایی فرمان امام در این عرصه نیز با وزارت جهاد کشاورزی همکاری کند.

ساداتی نژاد از توافق با ستاد اجرایی در این زمینه خبر داد و افزود: از فردا کار تهیه طرحی در این زمینه آغاز می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر فقط نیمی از محصولات شیلاتی ما از سواحل تامین می‌شود و این نشان می‌دهد که نتوانسته ایم از ظرفیت‌های موجود در این عرصه بهره ببریم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: فعال شدن ظرفیت‌های مغفول مانده شیلات می‌تواند سهم بزرگی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد. در همایش آغازین سال زراعی ۱۴۰۲_۱۴۰۱ که با حضور مخبر، معاون اول رئیس جمهور، ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، ربانی نماینده مقام معظم رهبری در وزارت جهاد کشاورزی، مهاجر معاون زراعی وزیر جهاد کشاورزی، نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام و جمعی از مسئولان و مجریان طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور برگزار شد، سخنرانان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای اجرای این طرح در ۲ سال اخیر، برنامه‌های تدوین شده برای سال سوم اجرای طرح را تشریح کردند.

وزیر جهاد: ظرفیت های مغفول مانده شیلات فعال شوند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری بازار

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

بیست + هفت =