آخرین وضعیت بازار تخم مرغ
آخرین وضعیت بازار تخم مرغ

آخرین وضعیت بازار تخم مرغ

طبق مصوبه قرارگاه امنیت غذایی قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد ۳۱ هزارتومان و هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی ۴۳ هزار تومان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

دولت برنامه توزیع تخم مرغ‌ها با نرخ مصوب را در فروشگاه‌ها در دستور کار قرار دارد.

محسن مردی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، با اشاره به این که مهمترین وظیفه این شرکت حفظ ذخایر استراتژیک کشور است، اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام کشور وظیفه تامین مرغ و تخم مرغ را برعهده دارد، در حال حاضر ذخایر استراتژیک مرغ و تخم مرغ در شرایط مطلوبی قرار دارد و علاوه بر آن ذخیره جدیدی برای ما تعریف شده که بتوانیم نیاز بخش توزیع هوشمند مرغ و تخم مرغ کشور را انجام دهیم که در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود: وظیفه ما تامین و ذخیره سازی مرغ منجمد با قیمت مصوب است که به طور روزانه در اختیار سامانه هوشمند قرار می‌دهیم، وظیفه دیگر ما حفظ ذخایر استراتژیک کشور در حوزه جو، کنجاله سویا، ذرت، گوشت قرمز و گوشت مرغ است. البته تخم مرغ هم به این اقلام اضافه شده است.

مردی خاطرنشان کرد: روزانه حدود ۳۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در سطح کشور توزیع می‌شود و این طرح یکی از مهمترین پروژه‌های وزارت جهاد کشاورزی است و استقبال خوبی هم از آن خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهمترین بخش این طرح آن است که بتوانیم کالا‌ها را با قیمت مصوب به دست مصرف کننده برسانیم، تاکید کرد: با این طرح هوشمند، واسطه‌هایی که می‌توانند در قیمت اختلال ایجاد کنند، حذف خواهند شد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در رابطه با وضعیت نهاده‌های دامی در کشور خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم با تامین ذخایر نهاده‌های دامی، در صورتی که کشور با کمبود مواجه شد با تزریق آن به بازار مشکل را برطرف کنیم، بنابراین وظیفه تامین نهاده دامی برعهده ما نیست، اما به دلیل تداوم مشکل تامین نهاده، شرکت ذخایر استراتژیک را در اختیار بخش تولید قرار داده و به سرعت با نهاده جدید جایگزین کرده است.

معمای تولید شبانه روزی مرغداران و کمبود مرغ در ویترین ها!
در حال حاضر ذخایر استراتژیک نهاده دامی به طور کامل در انبار‌های شرکت پشتیبانی امور دام وجود دارد و مشکلی از این بابت نداریم.

مردی با بیان اینکه با دستور وزیر جهاد کشاورزی محدودیت توزیع اقلام اساسی برداشته شده است، تصریح کرد: در همین راستا، ما محدودیتی برای توزیع حتی برای خرده فروشی‌ها نگذاشته ایم و اجناس به اندازه کافی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به اینکه قیمت برای شبکه‌های توزیع ارزان‌تر است و قیمت اعلامی مصوب برای مصرف کننده لحاظ می‌شود، ادامه داد: مرغ ۱۸ هزار تومان و تخم مرغ با قیمت ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای شبکه‌های توزیع در نظر گرفته شده است.

در تهران بیش از سه هزار فروشگاه به طور مستقیم تخم مرغ دریافت می‌کنند و بیش از یک هزار واحد مرغ دریافتی را به فروشگاه‌ها می‌رسانند.

مردی با بیان این که بازار تخم مرغ به آرامش رسیده است، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام به تدریج از بازار تخم مرغ خارج خواهد شد و مرغ هم تا اواخر آذر تولید بهتری خواهد داشت و این شرکت می‌تواند توزیع ذخایر به بازار را کاهش دهد تا به تولیدکننده آسیب وارد نشود.

وی در رابطه با ذبح دام‌های آبستن عنوان کرد: اولویت وزارت جهاد کشاورزی حفظ دام مولد است بنابراین نهاده دامی را در اختیار عشایر و واحد‌های تولیدی روستایی قرار داده‌ایم، اما اگر به هر دلیلی نتوانند دام خود را نگهداری کنند، دام مازاد را حذف می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با تاکید بر اینکه طبق پروتکل‌های وزارت جهاد کشاورزی، حذف دام مولد ممنوع است و پیگرد قانونی دارد، ادامه داد: ذبح دام مولد در یکی از کشتارگاه‌های کشور خلاف مقررات بوده و در حال پیگیری این موضوع هستیم.

طبق مصوبه قرارگاه امنیت غذایی قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد ۳۱ هزارتومان و هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی ۴۳ هزار تومان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

پایش مزارع پرورش طیور استان تهران برای جلوگیری از آنفلوآنزا
آخرین وضعیت بازار تخم مرغ

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: پایگاه خبری پارسینه

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نوزده − هفده =