آغاز ثبت سفارش نهاده‌های دامی مرغداران بعد از دو هفته توقف
آغاز ثبت سفارش نهاده‌های دامی مرغداران بعد از دو هفته توقف
post

آغاز ثبت سفارش نهاده‌های دامی مرغداران بعد از دو هفته توقف

مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور از آغاز ثبت سفارش دریافت نهاده‌های دامی مرغداران بعد از دو هفته وقفه خبر داد.

محمدعلی کمالی‌سروستانی با بیان اینکه از امروز مرغداران امکان ثبت سفارش نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه را پیدا کردند، اظهار کرد: از امروز مرغدارانی که جوجه ریزی انجام داده‌اند توانستند ثبت سفارش دریافت نهاده‌های دامی دولتی در سامانه بازارگاه را انجام دهند.

از دو هفته پیش گزینه ثبت سفارش برای مرغداران غیر فعال شده بود و امکان درخواست برای دریافت نهاده‌های دولتی برای آن‌ها فراهم نبود.

کمالی‌سروستانی در پاسخ به این پرسش که آیا توقف دو هفته‌ای دریافت نهاده‌های دامی تاثیری بر تولید مرغ خواهد داشت، گفت: افزایش هزینه تمام شده تولید، افت سلامت و کیفیت گله از نتایج این توقف در دوره پرورش آینده خواهد بود، چراکه به دلیل گرانی نهاده‌ها مرغداران مجبور به تهیه جیره با مواد کم ارزش‌تر و ارزان‌تر هستند.

اخبار دیگر:

آغاز مجدد صادرات تخم مرغ!

دلسردی مرغداران با اعمال قیمت دستوری

احتمال افزایش دوباره قیمت مرغ در گرو سیاست های دولت

آدرس دهی غلط وزارت جهاد کشاورزی برای سیگنال گرانی دوباره مرغ

به گفته وی؛ هر کیلوگرم دان با نهاده‌های دولتی ذرت و کنجاله ۴ هزار و ۶۰۰ تا ۴ هزار و ۷۰۰ تومان تمام می‌شود در حالی که اگر مرغدار این نهاده‌ها را از بازار آزاد تهیه کند قیمت هر کیلوگرم دان کمتراز ۹ هزار تومان نخواهد شد.

۶۵ درصداز هزینه تمام شده تولید هر کیلوگرم مرغ مربوط به دان است.

مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور ابزار امیداری کرد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نهاده‌ به دست مرغداران برسد تا بیش از این تاخیر در ثبت سفارش نهاده‌ها بر تولید تاثیر نگذارد.

به نظر می‌رسد یکی از دلایل مهم توقف دو هفته‌ای ثبت سفارش نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه عدم تخصیص ارز برای واردات آن‌ها باشد چراکه اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به عدم تخصیص ارز برای واردات نهاده‌های دامی از هفته‌های پایانی اسفند سال ۱۳۹۹ اعلام کرد؛ “وقفه در پرداخت ارز حتی برای کوتاه مدت آثار زیان بار و غیرقابل جبرانی دارد”.

تخصیص ارز ترجیحی به واردات نهاده دامی علت اصلی التهاب بازار

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایلنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=8262
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
آغاز ثبت سفارش نهاده‌های دامی مرغداران بعد از دو هفته توقف

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهارده + 3 =