اجازه عرضه مرغ در بازار سیاه را نخواهیم داد
اجازه عرضه مرغ در بازار سیاه را نخواهیم داد

اجازه عرضه مرغ در بازار سیاه را نخواهیم داد

استاندار اصفهان در جلسه ستاد تنظیم بازار نسبت به نظارت جدی بر قیمت کالاها و اقلام مورد نیاز مردم تاکید کرد و گفت: سطح ارائه اقلام اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مطابق قیمت مصوب رصد و پیگیری شود.

جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار استان اصفهان در محل استانداری اصفهان با حضور سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان، امیر رضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان و جمعی از مسؤولان مربوطه برگزار و در ارتباط با نحوه قیمت‌گذاری و تنظیم بازار مصوباتی انجام شد.

در این جلسه مسائل و دغدغه‌های جاری بر مدیریت مطلوب عرضه میوه‌های شب عید، ارائه گزارش مبسوط میزان ذخیره کالاهای استراتژیک و اساسی در سطح استان و گزارش تخصیص اقلام پروتئینی و نهاده های دامی و طیور به صورت مشروح مورد تبیین و تحلیل قرار گرفت.

در این نشست سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان ضمن تبیین سر‌فصل‌های کلی برنامه ریزی راهبردی به منظور مدیریت منسجم و راهبردی ستاد تنظیم بازار استان بیان داشت: نمی‌بایست اجازه دهیم هر مجموعه ای قیمت کالاها را بر اساس معیار برساخته خود دچار تطور و استحاله قرار دهد.

نظارت بر قیمت در مورد همه اقلام بالاخص مایحتاج عمومی مردم امری بسزا و ضروری است و در صورت انجام دقیق و صحیح این موضوع یقینا شاهد نابسامانی و افزایش بی رویه قیمت‌ها در عرصه عمومی نخواهیم بود.

سطح ارائه اقلام اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مطابق با قیمت‌های ابلاغی مصوب رصد و پیگیری شود.

باتوجه به تاثیرات مطلوب توزیع هوشمند کالاهای اساسی با محوریت عدالت همگانی در دسترسی یکسان به کالاهای اساسی با بهره گیری از ظرفیت اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای از طریق سامانه‌های هوشمند فروش اینترنتی محقق شود.

در این جلسه مقرر شد میوه شب عید در اسرع وقت و به صورت هوشمند خریداری شود و میوه با کیفیت مطلوب در اختیار توزیع‌کنندگان در زمان مناسب قرار گیرد تا با مشکل کمبود میوه و بازار با افزایش قیمت آن در شب عید مواجه نشود.

تولید سالانه ۴۲۰ تن گوشت شتر مرغ در استان همدان

همچنین در مورد قیمت عرضه مرغ در خرده‌فروشی‌ها مصوب شد با توجه به عرضه مرغ با قیمت پایین‌تر در استان‌های دیگر قیمت‌گذاری جدید صورت پذیرد و همچنین  مسیر حمل مرغ زنده و گرم به سمت کشتارگاه با نرم‌افزار‌های مکان‌یاب رصد و از عرضه مرغ در بازار سیاه جلوگیری شود.

همچنین مقرر شد مسوولان جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی دام با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود نسبت به جذب سهمیه کافی نهاده‌های دامی و انتقال آن به استان اقدام کنند.

اجازه عرضه مرغ در بازار سیاه را نخواهیم داد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری فارس

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

5 − دو =