احتکار تخم مرغ های وارداتی در انبار خریداران
احتکار تخم مرغ های وارداتی در انبار خریداران

احتکار تخم مرغ های وارداتی در انبار خریداران

رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن گفت: شرکت پشتیبانی امور دام مدعی شده است زمانی تخم‌مرغ های وارداتی را فروخته که دارای تاریخ مصرف بودند، ولی کسانی که این تخم‌مرغ را خریداری کردند در مغازه و انبار نگهداری کرده و بعد زمانی که تاریخ مصرف آن گذشته به بازار عرضه کرده اند.

حمید کاشانی، در خصوص عرضه تخم‌مرغ‌های تاریخ مصرف گذشته با قیمت پایین به بازار، گفت: به دلیل اینکه جوجه‌ریزی در سال گذشته مقداری کمتر بود پیشنهاد دادیم که ۲ هزار تخم‌مرغ نیاز کشور است تا بازار تخم‌مرغ در مهر و آبان ماه تنظیم شود ولی متأسفانه وزارت جهاد کشاورزی نزدیک به ۱۰ هزار تخم‌مرغ وارد کرد.

مقداری از تخم‌مرغ‌های وارداتی ترکیه به دلیل اینکه پروسه زمان‌بر ۱۵ الی ۲۰ روزه ترخیص از مرز و عرضه به مصرف‌کننده را طی کردند باعث شد تا از زمان مصرف این تخم مرغ ها فقط ۵ روز باقی بماند.
کاشانی خاطر نشان کرد: مقداری از تخم‌مرغ‌های وارداتی تاریخ مصرف گذشته، معدوم شده  و مقداری را نیز امور پشتیبانی مدعی شده است که زمانی تخم‌مرغ ها را فروخته بود که دارای تاریخ مصرف بودند، ولی کسانی که این تخم‌مرغ را خریداری کردند در مغازه و انبار نگهداری کرده و بعد زمانی که تاریخ مصرف آن گذشته به بازار عرضه کرده اند.
رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن بیان کرد: باوجود اینکه تخم‌مرغ درب مرغداری ۱۰ درصد زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود و در فروش تخم‌مرغ مشکل داریم طی هفته گذشته علیرغم مخالفت ما واردات تخم‌مرغ از ترکیه به کشور انجام و وارد انبار‌های پشتیبانی شده است در حالی که این واردات تداوم پایداری تولید را برهم می زند.
احتکار تخم مرغ های وارداتی در انبار خریداران

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری میزان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

12 − نه =