افزایش فشارها بر مرغداران گوشتی
افزایش فشارها بر مرغداران گوشتی
post

افزایش فشارها بر مرغداران گوشتی

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی از افزایش قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد.

محمدعلی کمالی با بیان اینکه چند روزی می شود قیمت جوجه یکروزه به بیش از ۱۰ هزار تومان رسیده  ولی دستگاه های نظارتی به این موضوع هیچ توجهی ندارند، اظهار کرد: همه فشارها بر مرغداران گوشتی است و به نوعی واحدهای مرغ مادر رها شده‌اند؛ به طوری که این واحدها با هر قیمتی که بخواهند اقدام به فروش جوجه یکروزه می‌کنند.

دستگاه‌های نظارتی معتقدند مرغداران باید خودشان نسبت به گرانفروشی شکایت کنند ولی می‌دانند این موضوع امکان پذیر نیست، زیرا در صورت شکایت، واحدهای مرغ مادر دیگر به آنها جوجه نمی‌دهند و به عبارتی فرد شاکی در لیست سیاه جوجه فروش‌ها قرار می‌گیرد.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی اضافه کرد: برخی از این واحدهای مرغ مادر جوجه‌های یکروزه خود را به دفاتری می‌دهند که این دفاتر فاکتورسازی می‌کنند. یعنی یک فاکتور رسمی صادر می‌کنند ولی واریز غیر رسمی می‌گیرند. حتی برخی از این دفاتر به صورت علنی جوجه را با قیمت‌های بیش از ۴۲۰۰ تومان می‌فروشند ولی کسی با آنها برخوردی نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه با جوجه ۱۰ هزارتومانی مرغ زنده کیلویی ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان برای تولیدکننده تمام می شود، گفت: این مرغ بایستی دست مصرف کننده حدود ۳۲ هزار تومان برسد ولی در بازار اینگونه نیست. واقعیت این است در این مسیر هر کس بتواند بر سر تولیدکننده و مصرف کننده کلاه می گذارد.

کمالی با تاکید بر افزایش فشارها بر مرغداران گوشتی عنوان کرد: نهاده مورد نیاز تولیدکننده ها با تاخیر، کسری و کیفیت بد به دستشان می رسد. راننده‌ها برای حمل نهاده ها کرایه‌های پشت بارنامه زیادی دریافت می‌کنند. قیمت نهاده‌ها نیز از ابتدای سال بالا رفته است که همه این موارد مشکلات بسیاری را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

افزایش فشارها بر مرغداران گوشتی
آتش تند قیمت جوجه یکروزه فروکش کرد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: همشهری آنلاین

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

5 × 4 =