افزایش ۱۰۵ درصدی قیمت مرغ طی یک سال
افزایش ۱۰۵ درصدی قیمت مرغ طی یک سال
post

افزایش ۱۰۵ درصدی قیمت مرغ طی یک سال

بررسی قیمت کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت قرمز و مرغ نشان می دهد که قیمت این قبیل کالاهای اساسی در فاصله یک سال بین ۳۹ تا ۱۰۵ درصد افزایش یافته است.

بررسی قیمت برخی کالاهای اساسی و مهم نشان می دهد که قیمت کالاهای اساسی مانند برنج، شکر، گوشت قرمز و گوشت مرغ در خرداد ماه ۱۴۰۰ نسبت به خرداد ماه سال گذشته بین ۳۹ تا ۱۰۵ درصدی افزایش داشته است.

براین اساس قیمت برنج پاکستانی در خرداد ۱۴۰۰ نسبت به خرداد ۱۳۹۹ به میزان ۵۱ درصد و قیمت برنج طارم اعلا در خرداد ۱۴۰۰ نسبت به خرداد ۱۳۹۹ به میزان ۴۰ درصد افزایش داشته است.

گوشت مرغ تازه، گوشت گوسفندی و گوشت گوساله نیز به ترتیب ۱۰۵، ۳۷ و ۵۱ درصد در خرداد ۱۴۰۰ نسبت به خرداد سال گذشته افزایش داشته است. 

افزایش 105 درصدی قیمت مرغ طی یک سال
افزایش ۱۰۵ درصدی قیمت مرغ طی یک سال

براساس این گزارش قیمت برنج پاکستانی در خردادماه سال گذشته هر کیلوگرم ۱۶۲۱۸۲ ریال بوده که با افزایش ۵۱ درصدی به ۲۴۵۵۵۹ ریال رسیده است.

قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی نیز با افزایش ۹۰ درصدی از هر کیلوگرم ۷۷۴۳۲ ریال در خرداد ۹۹ به هر کیلوگرم ۱۴۷۸۰۷ ریال در خرداد ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

قیمت هر کیلوگرم شکر سفید با افزایش ۸۴ درصدی از ۶۹۴۸۴ ریال در خرداد ۱۳۹۹ به هر کیلوگرم ۱۲۸۲۹۹ ریال در خرداد ۱۴۰۰ افزایش یافته است. 

همچنین قیمت گوشت مرغ تازه با ۱۰۵ درصد افزایش از ۱۲۵۴۹۱ ریال در خرداد ۱۴۰۰ به ۲۵۸۰۲۴ ریال در خرداد ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

افزایش ۱۰۵ درصدی قیمت مرغ طی یک سال
مرغداران نمی‌دانند تخم مرغ را به چه قیمتی عرضه کنند!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری فارس

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

15 + 19 =