الزامی به عرضه تخم مرغ بسته بندی نیست!
الزامی به عرضه تخم مرغ بسته بندی نیست!
post

الزامی به عرضه تخم مرغ بسته بندی نیست!

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از لغو دستورالعمل الزام عرضه تخم مرغ بسته بندی خبر داد که چندی پیش به فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی ابلاغ شده بود.

علی صفر ماکنعلی، با بیان اینکه برنامه ملی ارتقا کیفیت تخم مرغ چندی پیش با بررسی کمیته‌های تخصصی، تنظیم و ابلاغ شد اظهار داشت: این برنامه ایجابی بوده و نباید دستورالعمل مربوط به آن به صورت سلبی تنظیم می‌شد به این معنا که برای کسانی که تخم مرغ را به صورت بسته بندی عرضه می‌کنند باید مزایایی قائل شویم نه اینکه عرضه تخم مرغ به صورت بسته بندی را اجباری کرده و از عرضه فله‌ای این محصول جلوگیری کنیم.

تدوین برنامه ارتقاء کیفیت تخم مرغ که برنامه‌ای مشترک میان سازمان دامپزشکی کشور، وزارت بهداشت و تشکل‌های عرضه تخم مرغ است از مدت‌ها پیش آغاز شده و مقرر شده بود از تاریخ اول بهمن ماه ارائه تخم مرغ به صورت بسته بندی الزامی شود.

پربیننده ترین ها:

قیمت مصوب برای تخم مرغ‌ بسته بندی شده

مسبب گرانی تخم مرغ ، مرغدار نیست!

الفبای مرغداری گوشتی

اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد

اما سازمان دامپزشکی کشور به عنوان یکی از راهبرد‌های خود این موضوع را در دستور کار دارد که هیچ برنامه ارتقاء کیفیت و بهبود به صورت سلبی و اجباری نباشد.

در همین راستا در عرضه تخم مرغ به صورت بسته بندی هم هیچ اجباری وجود ندارد و این موضوع به صورت کتبی به تمام استان‌ها اعلام شده و تمامی تخم مرغ‌های تولیدی در مزارع مرغ تخم گذار دارای پروانه بهداشتی می‌توانند مانند گذشته در اشکال مختلف به بازار عرضه شوند و در دسترس مردم قرار گیرند.

بر اساس این گزارش و پس از ابلاغ اجباری شدن عرضه تخم مرغ به صورت بسته بندی، انتقادات بسیاری از سوی مردم و واحد‌های صنفی مطرح شد و این طرح را بهانه‌ای برای افزایش قیمت تخم مرغ بیان کردند، چون تقریبا قیمت تخم مرغ بسته بندی در حال حاضر حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد گرانتر از تخم مرغ فله‌ای عرضه می شود.

۴۰ درصد اختلاف قیمت گوشت از دامداری تا مغازه

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایلنا / لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5682
الزامی به عرضه تخم مرغ بسته بندی نیست!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یازده − پنج =