انتشار تصاویر از معدوم سازی جوجه ها اخلاقی نیست؛ دولت باید در اصلاح نظام یارانه ها کمک شود
انتشار تصاویر از معدوم سازی جوجه ها اخلاقی نیست؛ دولت باید در اصلاح نظام یارانه ها کمک شود

دبیر انجمن تولید کنندگان جوجه یک روزه؛

انتشار تصاویر از معدوم سازی جوجه ها اخلاقی نیست/ دولت باید در اصلاح نظام یارانه ها کمک شود

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه کشور از برنامه دولت برای حمایت از تولیدکنندگان و صنعت طیور خبر داد و گفت: انتشار هرگونه فیلم و عکس از معدوم‌سازی جوجه یکروزه در شبکه‌های مجازی کار اخلاقی نیست، زیرا موجب نگرانی و تشویش اذهان عمومی می‌شود.

به گزارش دامیران به نقل از ایرنا؛«محمدرضا صدیق پور» در ارتباط با معدوم‌سازی جوجه‌های یکروزه در برخی استان‌های کشور افزود: انتشار عکس و فیلم در شبکه‌های مجازی با توجه به صحنه‌های دلخراشی که ایجاد می‌شود و باعث تشویش اذهان عمومی خواهد شد که کار درستی نیست، بنابراین باید با این مسئله برخورد قانونی شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه کشور اظهار داشت: به همین منظور به تولیدکنندگان اعلام کرده‌ایم از انتشار هرگونه فیلم و عکس در فضای مجازی جلوگیری شود، زیرا دولت اقدامی در اصلاح یارانه انجام داده که باید کمک کنیم تا این طرح به نتیجه برسد.

صدیق پور گفت: به‌طورکلی جوجه یکروزه از همان ابتدا باید وارد سالن‌های پرورش مرغ گوشتی شود و اگر این جوجه تولیدی به هر دلیلی در جوجه‌کِشی بماند، بعد از ۲۴ ساعت به دلیل افت کیفیت قابلیت پرورش ندارد.

وی تصریح کرد: جوجه یکروزه بعد از ۲۴ ساعت دی هیدراته می‌شود و اگر وارد سالن‌های مرغداری هم بشود با توجه به اینکه از نظر وزنی ۳۵ گرم است و جوجه تولیدی آب بدنش را از دست می‌دهد و کیفیت لازم را برای تولید ندارد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه اضافه کرد: حتی اگر جوجه یکروزه بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت وارد سالن‌های پرورش مرغ گوشتی شود به طور قطع تولیدکنندگان در پرورش دچار مشکل می‌شوند و آن زمان کار به شکایت می‌کشد که این اقدام خود مشکل‌ساز است.

تولید قراردادی مرغ گوشتی از تمهیدات دولت سیزدهم در حمایت از صنعت طیور است

صدیق پور گفت: طی این مدت به دلیل عدم اطمینان تولیدکنندگان مرغ گوشتی در خصوص فروش و قیمت محصول، تأخیری در جذب جوجه یکروزه ایجاد شد که با تمهیداتی که دولت اندیشید برای پرورش مرغ قراردادی این مشکل برطرف خواهد شد.

مرغ ارزان، مقدمه گرانتر شدن است/ بار ارزانی گوشت مرغ بر دوش سفره مردم

وی اضافه کرد: در تولید قراردادی مرغ گوشتی، تولیدکنندگان می‌توانند طی قراردادی با شرکت پشتیبانی امور دام جوجه ریزی کرده و نهاده‌های مدت‌دار دریافت کنند، بنابراین بر اساس نهاده‌ای که دریافت می‌شود، مرغ را با قیمت تعیین شده می‌توانند در بازار به فروش برسانند و اگر قیمت زیر نرخ مصوب بود می‌توانند مرغ را به شرکت بفروشند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه کشور گفت: قیمت هر قطعه جوجه یکروزه پیش از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بین ۶ تا ۸ هزار تومانی بود که با تغییر نرخ ارز ترجیحی به نیمایی باید قیمت به ۱۵ هزار تومان می‌رسید، اما با توجه به وقفه در تولید مرغ گوشتی قیمت این محصول به ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان رسیده است.

تولید سالانه ۱.۵ میلیارد قطعه جوجه یکروزه

صدیق پور ضمن محکوم کردن انتشار فیلم و عکس از معدوم‌سازی جوجه یکروزه، افزود: تولیدکنندگان حاضرند مجانی جوجه را به واحدهای پرورشی مرغ گوشتی بدهند تا ناچار به معدوم‌سازی نشوند.

وی یکی دیگر از مشکلات این بخش را مشکل نقدینگی دانست و بیان کرد: اکنون تولیدکنندگان با مشکل جدی نقدینگی روبرو هستند، زیرا سرمایه در گردش این صنعت به ۵ برابر رسیده که دولت قول داده این مشکل را نیز حل کند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: طبق آمارها ماهانه به طور متوسط ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی داریم که سالانه حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون قطعه می‌شود.از این میزان تولید جوجه یکروزه، سالانه بالغ بر ۲.۵ میلیون تن مرغ گوشتی تولید و روانه بازار می‌شود.

صدیق پور اظهار داشت: همگی باید تلاش کنیم اقدام دولت در هدفمندی پرداخت یارانه به نتیجه برسد که دولت نیز تمهیدات لازم را در حمایت از تولید و تولیدکنندگان در دستور کار دارد.

انتشار تصاویر از معدوم سازی جوجه ها اخلاقی نیست؛ دولت باید در اصلاح نظام یارانه ها کمک شود

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

17 − پنج =