بازدید وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ کشور
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ کشور

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ کشور

وزیر جهاد کشاورزی که به عنوان یکی از نمایندگان رییس جمهور در شانزدهمین سفر استانی به گلستان سفر کرده است از بزرگترین زنجیره تولید تخم کشور در شهرستان گنبدکاووس دیدن کرد.

وزیر جهاد کشاورزی امروز همچنین به عنوان نماینده تام الاختیار رییس جمهور امروز از چند طرح کشاورزی، اقتصادی و عمرانی در بندرگز و کردکوی و گنبدکاووس سرکشی کرده بود.

بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ خاورمیانه با ظرفیت پرورش سه میلیون قطعه در بخش مرکزی گنبدکاووس با بهره‌برداری از سوله‌های پرورش ۸۰۰ هزار قطعه‌ای در دهه فجر امسال تکمیل شده بود.

با بهره برداری ۱۰۰ درصدی از زنجیره تولید تخم مرغ این واحد صنعتی، ظرفیت تولید روزانه این واحد به ۱۵۰ تن رسید.

برای فعالیت بهتر این واحد تولیدی با ظرفیت پرورش سه میلیون قطعه مرغ تخم گذار، واحد یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه‌ای پرورش جوجه و واحد ۳۰۰ هزار تنی تولید خوراک دام در داخل مجموعه و واحد ۷۰۰ هزار قطعه ای پرورش مرغ مادر و واحد تولید ۵۲ میلیون قطعه ای جوجه در شهرهای همجوار راه‌اندازی شده است.

برای ایجاد زنجیره تولید تخم گذار گنبدکاووس، بخش خصوصی بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام داده است.

ساخت این واحد تولیدی روزهای پایانی اسفند ماه ۹۶ در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار در بخش مرکزی گنبدکاووس با پیش بینی ایجاد فرصت شغلی برای ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزار و ۵۰۰ نفر غیرمستقیم آغاز شده بود.

آیت الله رییسی در ۱۵ سفر پیشین استانی خود به استان‌های هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر و گیلان سفر کرده بود.

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ کشور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 5 =