بی تدبیری ها عامل ایجاد آشفتگی در بازار مرغ است
بی تدبیری ها عامل ایجاد آشفتگی در بازار مرغ است
post

بی تدبیری ها عامل ایجاد آشفتگی در بازار مرغ است

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تأخیر بازگشت واحدها به تولید، عدم تأیید تخلیه عرضه مرغ زنده به کشتارگاه‌ها و گرما را از عوامل آشفتگی بازار مرغ دانست.

داریوش سرحدی با بیان اینکه در حال حاضر بازار مرغ در استان آرام است، گفت: جوجه ریزی در مرغداری‌های استان در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد افزایش یافته است.

آمار جوجه‌ریزی تیرماه استان همدان فوق‌العاده خوب و سه میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه بود.

با افزایش کشتار مرغ از ۱۰۷ تن به ۲۰۰ تن در روز نیاز استان همدان به گوشت مرغ تأمین و کمبود مرغ برطرف شده است.

وی با بیان اینکه مصرف گوشت مرغ در استان همدان روزانه ۹۵ تن است، افزود: یک ماه گذشته کشتار روزانه مرغ حدود ۱۰۷ تن بود که به روزانه ۲۰۰ تن مرغ افزایش یافته و در بازار توزیع می‌شود.

۵۲۴ واحد مرغداری در استان همدان وجود دارد که در هر دوره تناوب ۳۲۰ واحد جوجه ریزی دارند.

سرحدی، علت کمبود مرغ استان همدان را صدور به مقصد استان‌های جنوبی و مرکزی عنوان کرد و گفت: خرداد ماه ۹۰ واحد تولیدی با تعویق وارد مدار شد که به همین دلیل تولید مرغ استان از ۱۳۷ تن در طول روز به ۱۰۷ تن کاهش یافت.

وی با بیان اینکه جوجه ریزی در استان‌های جنوبی به دلیل افزایش دما بسیار پایین است، اظهار کرد: همین موضوع موجب بالا رفتن قیمت مرغ و خروج مرغ از استان همدان شده است.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در مردادماه امسال نیز ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده که محصول آن اواخر شهریور و اوایل پاییز وارد بازار مصرف خواهد شد.

سرحدی درباره اقداماتی که سازمان جهاد کشاورزی در رابطه با تأمین و عرضه مرغ زنده انجام داده است، اظهار کرد: اولین مورد که مد نظر بیشتر تولیدکنندگان مرغ در استان همدان است خرید و حمل نهاده‌های مورد نیاز است که سازمان جهاد کشاورزی برای این موضوع پیگیری‌های لازم را با شرکت‌های وارد کننده و فروشنده نهاده انجام داده است.

قیمت مصوب مرغ مقرون به صرفه نیست؛ احتمال گرانی مرغ!

 معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه در خردادماه با مشکل عدم تأیید تخلیه عرضه مرغ زنده واحدها به کشتارگاه‌ها مواجه بودیم، افزود: این موضوع باعث شد حجم جوجه‌ریزی در خرداد کاهش یابد اما با پیگیری‌های لازم این مشکل نیز برطرف شد.

بی تدبیری ها عامل ایجاد آشفتگی در بازار مرغ است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایلنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه − یک =