تأمین ۸۰ درصد مرغ تهران از شهرستان ها
تأمین ۸۰ درصد مرغ تهران از شهرستان ها
post

افزایش قیمت مرغ تحت تأثیر قیمت نهاده‌ها؛

تأمین ۸۰ درصد مرغ تهران از شهرستان ها

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: افزایش قیمت مرغ به علت افزایش قیمت نهاده‌هاست و ۷۰ الی ۸۰ درصد مرغ تهران از سایر استان‌ها تأمین می‌شود.
محمد یوسفی، درباره وضعیت بازار مرغ و علل افزایش قیمت آن، گفت: افزایش قیمت مرغ به علت افزایش قیمت نهاده‌هاست و امسال نسبت به سال گذشته تمامی هزینه‌ها افزایش پیداکرده است بنابراین قیمت مرغ نیز افزایش پیدا می‌کند.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: امیدواریم در دولت جدید برنامه‌ریزی داشته باشند تا مردم مخصوصاً طبقه کم‌درآمد آسیب نبینند.
وی در خصوص اینکه چرا مرغ از شهرستان‌ها به تهران ارسال نمی‌شود تا قیمت‌ها به تعادل برسد، بیان کرد: استاندار شهرستان‌ها محدودیت‌هایی را قائل می‌شود به دلیل اینکه خود استان از نظر قیمت در رفاه بیشتری باشد این در حالی است که ۷۰ الی ۸۰ درصد مرغ تهران از سایر استان‌ها تأمین می‌شود.
رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: استان تهران بیشتر از ۳۰ درصد مصرف، تولید ندارد و این باعث می‌شود که به مرغداران سراسر کشور فشار وارد شود و اگر مرغداران ببیند که فشار بر روی آنهاست که مرغ را به قیمت بفروشد  وقتی در یک دوره مرغ را به بازار عرضه کرد در دوره بعد ممکن است جوجه ریزی نکنند یا کار را تعطیل کند.
زمانی که مرغدار بعد از چند دوره دچار زیان دهی شد ممکن است دیگر تحمل نکند و تولیدکننده باید کارش سود داشته باشد و اگر مواد اولیه دام را باقیمت مناسب به‌اندازه کافی به مرغداران تحویل دهند می‌تواند طی یک قراردادهایی با توجه به سایر هزینه‌ها که افزایش پیداکرده است  مرغ را عرضه کند و دولت نیز قیمت‌های جدیدی را اعلام کند.
تأمین ۸۰ درصد مرغ تهران از شهرستان ها
تخم مرغ چگونه شکل می‌گیرد؟

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری فارس

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دو × 1 =