توزیع روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در کشور
توزیع روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در کشور

توزیع روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در کشور

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: روزانه ۷هزار تا ۷هزار و ۵۰۰تن مرغ در سطح کشور عرضه می‌شود و کمبودی در عرضه این کالا نداریم.

محمد یوسفی رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: هم اکنون قیمت مرغ به سبب افزایش تولید و ازدیاد عرضه به کمتر از نرخ مصوب رسیده است.

در گذشته نهاده دامی به میزان کافی با نرخ مصوب بدست مرغدار نمی رسید که همین امر منجر به التهابات شد که اکنون توزیع نهاده به میزان کافی، بازار را به آرامش رسانده است.

بنابر آمار در آبان ۱۳۰ تا ۱۳۵ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که با این وجود مشکلات کمبود مرغ به پایان می رسد.

به گفته این مقام مسئول، این میزان جوجه ریزی بستگی به مرغدار دارد تا بتواند با قیمت مصوب عرضه کند.

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از عرضه روزانه ۱۷۰۰ تن مرغ گرم در تهران خبر داد و گفت: بنابر آمار روزانه ۷ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در سطح کشور عرضه می شود که با وجود اثر کالای جایگزین، کمبودی در عرضه نداریم.

علی رغم صف های طولانی دریافت مرغ در ۳ ماه گذشته، اما هم اکنون مرغ فروشان با مازاد عرضه روبرو هستند؛ در نتیجه اگر تولید با قیمت مناسب برای مرغدار باشد، کمبودی نداریم.

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به مازاد تولید در برخی استان ها، پشتیبانی امور دام باید مرغ مازاد را به منظور جلوگیری از زیان مرغداران خریداری و ذخیره سازی کند، در غیراین صورت تولید دچار مشکل می شود.

وی قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه را ۸ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجود مشکلات تولید مرغ مادر و جوجه اجداد، مقداری تخم مرغ نطفه دار وارد شده، اما همچنان جوابگو نیست.

توزیع روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در کشور
ارسال مازاد مرغ تولیدی مازندران به سراسر کشور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: اقتصاد آنلاین

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یازده − چهار =