توقف صادرات تخم مرغ غیرکارشناسی است
توقف صادرات تخم مرغ غیرکارشناسی است
post

توقف صادرات تخم مرغ غیرکارشناسی است؛ صادرات تخم‌مرغ ارتباطی به التهاب بازار ندارد

 

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: با توجه به مازاد تولید تخم مرغ، توقف صادرات امری غیرکارشناسی است.

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه بازار تخم مرغ تعریفی ندارد، اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۷ هزار تومان معادل شانه‌ای ۱۴ هزار تومان است، در حالی که قیمت تمام شده فعلی هر کیلو تخم مرغ به سبب نوسان نرخ نهاده‌های دامی به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسد.

 

قیمت هر شانه تخم مرغ درب مرغداری ۱۴ هزار تومان

او در واکنش به عرضه هر شانه تخم مرغ با نرخ ۲۰ هزار تومان در بازار افزود: مسئولان ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ را ۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کردند که با احتساب سود نرخ هر شانه تخم مرغ به بالای ۲۰ هزار تومان می‌رسد.
نبی پور ادامه داد: با استمرار روند فعلی قیمت، مرغداران تمایلی به جوجه ریزی نداشتند که در صورت کاهش جوجه ریزی، قیمت تخم مرغ در پاییز افزایش چشمگیری خواهد داشت.
توقف صادرات تخم مرغ غیرکارشناسی است
توقف صادرات تخم مرغ غیرکارشناسی است
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۹۰۰ تن اعلام کرد و گفت: با احتساب مصرف داخل، روزانه ۲۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است که باید به بازار‌های هدف صادر شود.
او توقف صادرات تخم مرغ را غیرکارشناسی دانست و گفت: بنابر آمار متوسط قیمت تخم مرغ در سه ماه نخست سال ۶ هزار و ۲۰۰ تومان بود که این امر بیانگر عرضه تخم مرغ، یک هزار و ۵۰۰ تومان کمتر از قیمت مصوب است، در حالی که مسئولان به بهانه تنظیم بازار داخل، صادرات را متوقف کردند.
در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم‌مرغ در مرز افعانستان ۲۰ هزار تومان است که با وجود توقف صادرات تخم مرغ، تجار ترکیه جای ما را گرفتند.
او با بیان اینکه بازار نهاده‌های دامی همچنان آشفته است، گفت: قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا در بازار سیاه ۸ هزار تومان و ذرت ۲ هزار و ۴۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است که با قیمت مصوب اختلاف معناداری دارد. با توجه به واردات ریز مغذی‌ها، قیمت متیونین از ۲۵ هزار به ۹۰ هزار تومان و ویتامین از ۶۰۰ هزار به بالای ۳ میلیون تن رسیده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
توقف صادرات تخم مرغ غیرکارشناسی است
هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری چند است؟

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

هفت + هشت =