تولید بیش از ۱.۳ میلیون تن گوشت طیور در ۶ ماهه اخیر
تولید بیش از ۱.۳ میلیون تن گوشت طیور در ۶ ماهه اخیر

تولید بیش از ۱.۳ میلیون تن گوشت طیور در ۶ ماهه اخیر

یک میلیون و ۳۲۶ هزار تن گوشت طیور و بیش از ۴۵۴ هزار تن گوشت قرمز ظرف شش ماهه اخیر در راستای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در کشور تولید شده است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون امور تولیدات دامی وزارتخانه گفت: ظرف مدت یاد شده حدود ۵ میلیون و ۴۹۵ هزار تن شیر خام نیز در کشور تولید شد.

وی درباره تولید جوجه یکروزه طی شش ماهه دوم امسال نیز گفت: ۷۷۴ میلیون قطعه جوجه یکروزه در این مدت تولید شده که در مقایسه با تولید ۷۱۶ میلیون قطعه جوجه یکروزه در شش ماهه نخست سال جاری، نزدیک به ۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

این میزان افزایش منجر به تعادل در عرضه و تقاضای گوشت مرغ شده و تاثیر آن در بازار و قیمت گوشت مرغ برابر با قیمت مصوب قابل مشاهده است.

وی صدور دامدار کارت را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه دام با هدف تامین سرمایه در گردش دامداران به منظور تامین و توزیع نهاده‌های مورد نیاز عشایر کشور نام برد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: دامدار کارت به افزایش قدرت خرید تولیدکنندگان و کشاورزان در فرآیند تامین نهاده های تولید کمک می‌کند.

در بهمن ماه امسال و با دستور وزیر جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای تهیه بخشی از نهاده‌های مورد نیاز دامداران روستایی و عشایری با نرخ سود ۱۱ درصد و بازپرداخت حداکثر یک ساله اختصاص داد.

با جذب نزدیک به ۱۰۰ درصد این اعتبارات در اواسط اسفند ماه سال جاری، بانک کشاورزی به طور مجدد مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال دیگر به دامدارکارت اختصاص داد که با مجموع اعتبار مرحله نخست، تاکنون ۲۰ هزار میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته که توسط دامداران روستایی و عشایری در حال جذب است.

تولید بیش از ۱.۳ میلیون تن گوشت طیور در ۶ ماهه اخیر
اختصاصی دامیران؛ امکان صادرات محدود تخم مرغ دوباره ایجاد شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

1 × 4 =