تولید تخم‌مرغ آبان به ۱۰۸ هزار تن می‌رسد
تولید تخم‌مرغ آبان به ۱۰۸ هزار تن می‌رسد

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن:

تولید تخم‌مرغ آبان به ۱۰۸ هزار تن می‌رسد

حمیدرضا کاشانی: قیمت تخم مرغ از ماه آینده نزولی خواهد شد/ توجه به شرایط تولید و قیمت‌های دستوری پایداری صنعت در معرض خطر است که استمرار این روند آثار سو خود را در شب عید نشان می‌دهد.

به گزارش دامیران به نقل از روابط عمومی اتحادیه مرکزی مرغداران میهن، حمیدرضا کاشانی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری معادل نرخ مصوب ۳۶ تا ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان معادل هر شانه ۷۳ هزار تومان است.

به گفته او، با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و اختلاف ۳۰ تا ۴۰ درصدی تخم مرغ با نرخ مصوب، طی نامه ای به رئیس قوه قضاییه، رئیس جمهور و رئیس مجلس خواستار کمک به صنعت و تحقق وعده‌ها هستیم چرا که قیمت دستوری جواب نمی‌دهد.

صنعت مرغداری در التهاب/ تداوم مشکلات تولید تخم مرغ مقدمه تشدید بحران های اجتماعی خواهد بود

کاشانی می گوید: بنابر آمار مهر ماه ۱۰۳ هزار تن تخم مرغ تولید شد و پیش بینی می شود که تا پایان آبان به ۱۰۸ هزار تن برسد. اما از ماه آینده با استمرار قیمت‌های دستوری و عدم بررسی قیمت تمام شده، قیمت روند نزولی به خود می گیرد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: از ابتدای سال ۲۰ هزار تن تخم مرغ صادر شده که عمده صادرات مربوط به مهر و آبان است.

بنابر اعلام اتحادیه مرغداران میهن، با توجه به شرایط تولید و قیمت‌های دستوری پایداری صنعت در معرض خطر است که استمرار این روند آثار سو خود را در شب عید نشان می‌دهد.

تولید تخم‌مرغ آبان به ۱۰۸ هزار تن می‌رسد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: اتحادیه مرکزی مرغداران میهن

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × سه =