تکذیب کاهش ۵۰ درصدی تولید مرغ
تکذیب کاهش ۵۰ درصدی تولید مرغ

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی:

تکذیب کاهش ۵۰ درصدی تولید مرغ / محدودیتی در توزیع نهاده نیمایی وجود ندارد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ضمن تکذیب کاهش ۵۰ درصدی تولید گوشت مرغ در کشور، از صادرات مرغ خبر داد و گفت: اکنون جوجه ریزی طبق روال انجام می‌شود و هیچ مشکلی در تامین گوشت مرغ موردنیاز کشور نداریم.

به گزارش دامیران به نقل از ایرنا، «حبیب اسدالله نژاد» امروز درباره وضعیت تولید گوشت مرغ و تخم‌مرغ، افزود: در پی کاهش نقدینگی بخش تولید (طیور)، اندکی با افت جوجه ریزی روبرو خواهیم شد، اما این که افت در حد ۵۰ درصدی در تولید گوشت مرغ داشته باشیم، صحت ندارد. تولید به کار خود طبق روال ادامه می‌دهد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه برخی که ادعای کاهش تولید مرغ را دارند، به دنبال گران کردن آن هستند، اظهار داشت: اکنون برای حمایت از تولیدکنندگان صنعت طیور، دولت شرایط را برای جذب و خرید مرغ مازاد فراهم کرده است، به طوری که بخشی از مرغ مازاد تولیدی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و ذخیره‌سازی و بخش دیگر روانه بازارهای صادراتی می‌شود.

صادرات گوشت مرغ در حال انجام است

به گفته وی، اکنون صادرات گوشت مرغ به دلیل وجود بازارهای صادراتی در حال انجام است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی درباره وضعیت تامین نهاده‌های صنعت طیور کشور، گفت: نهاده‌های صنعت طیور با ارز نیمایی هیچ مشکلی ندارد و سریع در سامانه بازارگاه بارگذاری و در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.

اسدالله نژاد تصریح کرد: آن بخش از تولیدکنندگانی که نهاده با ارز ترجیحی طلب دارند، هنوز نهاده خود را دریافت نکرده‌اند. وزارت جهاد کشاورزی تلاش دارد فرایند تخصیص نهاده‌ها با ارز ترجیحی را تسریع کند و تا هفته آینده در اختیارشان قرار بگیرد که دچار مشکل نشوند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اضافه کرد: بخشی از نهاده‌ها از طریق تولیدکنندگان خریداری شده و مبلغ آن به‌حساب واردکنندگان واریز شده است، اما واردکنندگان نهاده‌ها را در اختیار بخش تولید قرار نمی‌دهند که این مهم نیز در حال پیگیری است.

دریافت تسهیلات از بانک کشاورزی به بن بست خورد!

وی در پایان تاکید کرد: تولیدکنندگان باید با افزایش بهره‌وری هزینه قیمت تمام شده را کاهش دهند تا خرید مرغ صادراتی ایران در بازارهای هدف جذاب شود، البته مرغ تولیدی کشور بازارهای خود را دارد.

به‌تازگی رییس اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی اعلام کرده بود که ۵۰ درصد مرغداران جوجه ریزی نکرده‌اند و در بازار خارجی هم صادرات با نرخ‌های فعلی صرفه ندارد و گذشته از این بازار صادراتی ایران محدود به عراق و افغانستان است که در حال حاضر همان بازارها را هم از دست داده و کشورهای دیگر جایگزین ایران شده‌اند.

تکذیب کاهش ۵۰ درصدی تولید مرغ

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

3 نظر در “تکذیب کاهش ۵۰ درصدی تولید مرغ

 • ۱۲ خرداد, ۱۴۰۱ , ۱۳:۲۹

  اگه طبق رواله پس این جوجه ها که زنده به گور شدن چیه؟یه درصدی زیادی از جوجه ها معدوم شدن در صمن اینکه یه درصدی هم کلا جوجه ریزی نشده،و طبق آمار و ارقام و خبرهایی که میرسه تولید مرغ از ۵۰درصدم کمتر شده و به احتمال زیاد بین ۳۵الی۴۰درصد باشد….

  پاسخ
 • ۱۴ خرداد, ۱۴۰۱ , ۰۰:۳۴

  حتی کمبود مرغ هم که وحود داشته باشد وقیمت مرغ براساس مصوب باشد مردم توان خرید ندارند حال در بازار فراوان باشد یا کمیاب باشدوقتی قدرت خرید نباشد بهتراز این نمیشود

  پاسخ
 • ۱۴ خرداد, ۱۴۰۱ , ۱۱:۱۲

  دروغ نگید همه جوجه ها رو دارید میکشید به خاطر اینکه مرغ تو بازار کم بشه قیمت بالا بره لعنت بر پدر و مادرتون انشالله درد بی درمان خودتون و خانوادتون بگیرن

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نه + چهار =