جوجه یکروزه مرغ را گران کرد!
جوجه یکروزه مرغ را گران کرد!
post

جوجه یکروزه مرغ را گران کرد!

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به افزایش قیمت مصوب ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان مرغ برای مصرف کننده، گفت: اگر شرایط قیمتی مرغ را مدیریت نکنیم با توجه به اختلاف نرخ بین استان ها، احتمال دارد قیمت مرغ نیز دوباره افزایش یابد.

حسین ایراندوست، درباره افزایش دوباره قیمت مرغ، اظهار کرد: اگر امروز قیمت مرغ بالا رفته به این دلیل است که قیمت تمام شده آن افزایش یافته است.

مطابق قیمت مصوب قبلی مرغ، قیمت جوجه یکروزه ۴۲۰۰ تومان بود، در حالیکه امروز مرغی که وارد بازار می شود، نرخ جوجه یکروزه آن بین ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان است، بنابراین باید توجه داشت که فاصله بین ۴۲۰۰ تا ۱۱ هزار تومان از جیب تولیدکننده پر می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: اگر نخواهیم در قیمت تمام شده مرغداران دخالت کنیم، موجب ضرر تولیدکنندگان در این دوره تولید خواهیم شد که در نهایت با شکست از بازار حذف و کنار می روند که به دنبال آن، دو ماه آینده نه مرغی در بازار باقی می ماند و نه جوجه ای و ناچار به واردات مرغ خواهیم شد.

وی با اعتقاد بر اینکه گناه کاهش قدرت خرید مردم را نباید گردن تولیدکننده بیندازیم، تصریح کرد: امروز اگر نهاده های تولید در کشور تامین شود، به میزان کافی توان تولید داریم و در تولید خودکفا هستیم.

به دلیل اینکه قیمت جوجه یکروزه بالاتر از قیمت مصوب آن بود اکنون مرغ با قیمت بالاتری در بازار عرضه می شود به نوعی قیمت تمام شده مرغ برای مرغدار دیگر با قیمت قبلی نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت مصوب مرغ برای مرغدار در استان اصفهان ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است، اما به زودی نرخ مصوب کشوری مرغ اعلام می شود، افزود: همچنین قیمت مصوب مرغ در داخل استان برای مصرف کننده ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان است و فروش با قیمتی بالاتر از این عدد تخلف است.

درخواست مرغداران برای توقف توزیع مرغ منجمد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه با وجود افزایش قیمت مرغ، کمبود تولید نداریم، گفت: همچنان هر نفر در هفته می توانند ۵ کیلوگرم مرغ خریداری کنند.

وی با بیان اینکه وقتی قیمت مرغ در اصفهان ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان و در تهران بالای ۳۱ هزار تومان باشد، اگر شرایط را مدیریت کنیم، مرغ به راحتی از استان خارج می شود، اضافه کرد: اگر شرایط قیمتی مرغ را مدیریت نکنیم با توجه به اختلاف نرخ بین استان ها، احتمال دارد قیمت مرغ نیز دوباره افزایش یابد.

جوجه یکروزه مرغ را گران کرد!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه × چهار =