حلقه مفقوده افزایش قیمت مرغ کجاست؟
حلقه مفقوده افزایش قیمت مرغ کجاست؟

حلقه مفقوده افزایش قیمت مرغ کجاست؟

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران درباره دلایل افزایش قیمت مرغ توضیحاتی داد.

قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران درباره دلایل افزایش قیمت مرغ، گفت: بعلت اینکه مرغ و نهاده‌های مرتبط با آن جزو کالا‌های گروه اول است قیمت آن تثبیت شده بوده که قبلا توسط ستاد تنظیم بازار کشور تعیین می‌شد  و جدید هم از سوی  ستاد تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی مصوب می‌شود.

اینکه قیمت در مواقعی بر خلاف قیمت مصوب گاهی تغییر می یابد بستگی به میزان عرضه و تقاضای هر محصولی مانند جوجه یک روزه و یا مرغ دارد.

اخیرا با توجه به افزایش قیمتی که روی همه محصولات و نهاده‌ها ایجاد شد ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ را از ۲۵ هزار تومان به ۳۱ هزار تومان افزایش داد.

او درباره علت طولانی شدن رسیدن نهاده دامی به دست دامداران از طریق ثبت نام در سامانه بازار، افزود:چون ۹۰ درصد نهاده ها‌ی کشور وارداتی بوده و از بنادر جنوبی هم  وارد می‌شود بحث حمل و نقل، مشکلات تامین ارز و  تحریم عواملی هستند که موجب ایجاد مشکلاتی می‌شود.

سازمان جهاد کشاورزی کماکان با توجه به آمار‌ها مدعی است که تمام نهاده‌های مورد نیاز را با تاخیر یا بدون تاخیر ارائه می‌دهد.

وظیفه سازمان صنعت و معدن و تجارت رعایت قیمت مصوب مرغ در بازار بوده تا از  این قیمت افزایش نیابد.

همه عوامل مانند طولانش شدن رسیدن نهاده به دست دامدار و رفتار‌های سلیقه‌ای در توزیع نهاده‌ها موجب شد قیمت مرغ از ۲۵ هزار تومان به ۳۱ هزارتومان جهش یابد ولی این قیمت مصوب بوده و سازمان صنعت و معدن باید با بازرسی‌ها این قیمت را در سطح بازار ثابت نگه دارد.

حلقه مفقوده افزایش قیمت مرغ کجاست؟
نظارت بر عرضه مرغ با قیمت ۳۱ هزار تومانی در بازار

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

7 − 2 =