حمایت از مرغداران با خرید تضمینی تخم مرغ
حمایت از مرغداران با خرید تضمینی تخم مرغ

حمایت از مرغداران با خرید تضمینی تخم مرغ

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی از خرید تضمینی تخم مرغ برای حمایت از مرغداران این استان خبرداد.

سیدحسین موسوی‌نژاد گفت: آخرین نرخ مصوب تخم‌مرغ در آبان‌ سال گذشته اعلام شد، در حالیکه از آن زمان تاکنون هزینه‌های تولید تخم مرغ افزایش زیادی داشته است.

در حال حاضر به دلیل کاهش تقاضا در پی گرمای هوا و ایام ماه رمضان، لازم است دولت از تولیدکنندگان در این بخش با خرید تضمینی تخم‌مرغ حمایت کند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: تنها دو قلم ذرت و کنجاله سویای مورد نیاز از سوی دولت با ارز دولتی تامین می‌شود، این میزان ۵۰ درصد از هزینه‌ها و نیاز‌های مرغداران مرغ تخمگذار را تامین می‌کند و دیگر نیاز‌ها یا با ارز آزاد و یا بر اساس نرخ تورم روز پرداخت می‌شود.

امسال به تبع افزایش هزینه‌ها از جمله نرخ حقوق و دستمزد، قیمت تمام شده تولید تخم مرغ بیش از ۲۲ هزار تومان در هرکیلوگرم است که در صورت برداشته‌شدن ارز دولتی نیز این تفاوت بسیار بالا خواهد رفت.

به روزرسانی نرخ مصوب تخم‌مرغ با توجه به گرانی هزینه‌ها، امسال  یکی از مطالبات جدی تولیدکنندگان در استان به شمار می‌رود.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: در ایام تعطیلات نوروزی تولیدکنندگان تخم مرغ در استان نهایت همکاری را در جهت تامین نیاز مردم داشته‌اند و انتظار داریم در شرایط کنونی که شاهد کاهش مصرف هستیم، دولت و شرکت پشتیبانی امور دام وظیفه خود را انجام دهند و با خرید تخم مرغ مازاد بر نیاز از تولیدکنندگان حمایت لازم را داشته باشند.

در حال حاضر هر کیلوگرم تخم‌مرغ ۱۲ هزار ریال کمتر از قیمت مصوب به فروش می‌رود که خسارت فراوانی را به تولیدکنندگان تحمیل می‌کند.

علاوه بر این لازم است مجوز صادرات تخم‌مرغ به کشور‌های دیگر را هم مسئولان مورد توجه قرار دهند.

حمایت از مرغداران با خرید تضمینی تخم مرغ
سازمان برنامه و بودجه زیان تولیدکنندگان جوجه یک روزه را جبران کند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج − 3 =