حمایت تمام قد دولت از مرغ آرین
حمایت تمام قد دولت از مرغ آرین

حمایت تمام قد دولت از مرغ آرین

به گزارش دامیران؛ سردار محسن کاظمینی قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی در نامه ای خطاب به روسای سازمان جهاد کشاورزی کلیه استانها، سیاست های حمایتی شدید وزارت جهاد کشاورزی و معاونت امور تولیدات دامی از این سویه را اعلام کرد. در این نامه ضمن دادن وعده برای توسعه سامانه سماصط با هدف پوشش کامل آمار و اطلاعات آرین، و تجزیه و تحلیل داده های مرتبط کشوری برای بهره گیری از آنها در چرخه اصلاح نژاد این سویه، موارد حمایتی زیر ابلاغ شده است.

1- صادرات گوشت مرغ با محوریت انجمن ملی تولید کنندگان زنجیره گوشت مرغ، صرفاً از سویه آرین انجام پذیر خواهد بود. اما به ازای کشتار هر قطعه مرغ آرین در کشتارگاه، امکان صادرات یک و نیم کیلوگرم از گوشت مرغ سایر سویه‌ها وجود خواهد داشت.

2- آرین کارت با تسهیلات ۶ درصدی جهت پرورش دهندگان مرغ گوشتی آرین صادر خواهد شد.

3- شرکت پشتیبانی امور دام کشور، اولویت خریدهای خود را به گوشت مرغ آرین داده، گوشت مرغ سویه آرین را نسبت به سایر سویه‌ها با قیمت ۱۲ درصد بالاتر خریداری خواهد نمود.

4- صادرات تخم نطفه دار و یا جوجه یکروزه گوشتی با اولویت آرین و یا از طریق شرکت هایی که دارای گله مادر گوشتی در حال تولید آرین هستند امکان پذیر می باشد.

5- برای واحدهایی که از مرغ گوشتی آرین جوجه ریزی می کنند، جوجه ریزی به میزان ۳۰ درصد بیشتر از پروانه بهره برداری امکان پذیر خواهد بود. بدیهی است مازاد تعیین شده در جوجه ریزی آرین نیز مشمول تخصیص نهاده با ارز نیمایی می شوند.

حمایت تمام قد دولت از مرغ آرین
حمایت تمام قد دولت از مرغ آرین
حمایت تمام قد دولت از مرغ آرین

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده − پنج =