حکایتی تلخ از صادرات جوجه با امضاهای طلایی
حکایتی تلخ از صادرات جوجه با امضاهای طلایی

حکایتی تلخ از صادرات جوجه با امضاهای طلایی

رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: با توجه به کاهش تقاضا از سوی مرغداران و مازاد عرضه، تولیدکنندگان جوجه از محل فروش ماهانه متحمل زیان می‌شوند.

او با اشاره به اینکه زیان ماهیانه صنعت به ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد، افزود: با توجه به کاهش تقاضای مرغداران و مازاد تولید جوجه، تولیدکنندگان طی ماه‌های اخیر زیان قابل توجهی متحمل شده‌اند.

فارغی تولید ماهیانه جوجه یکروزه را ۱۲۰ میلیون‌ قطعه اعلام کرد و گفت: هم اکنون برای ۸۰ میلیون قطعه نهاده تامین می‌شود.

با توجه به شرایط نامساعد تولیدکنندگان، دولت از جیب تولیدکننده یارانه می‌دهد که اگر تدابیری برای این موضوع اندیشیده نشود، صنعت مرغداری نابود می‌شود که بازگشت آن هزاران‌ میلیارد تومان هزینه در بردارد.

مسئولین کشور به صادرات به چشم مسکن نگاه می کنند/ صادرات جوجه مستلزم قرارداد یک ساله است

حکایتی تلخ از صادرات جوجه با امضاهای طلایی
صادرات جوجه سهمیه بندی شده و با امضاهای طلایی انجام می‌شود

چشم انداز روشنی پیش روی صنعت مرغداری نیست

او با بیان اینکه توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه جوابگوی نیاز مرغداران نیست، گفت: با توجه به نگرانی مرغداران نسبت به آینده نهاده دامی، تقاضای چندانی برای خرید در بازار وجود ندارد و به عبارت دیگر به دلیل نبود اطلاع کامل از تخصیص و انتقال ارز، چشم انداز امیدوار کننده‌ای پیش روی صنعت نیست.

رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه نرخ کنونی هر کیلو ذرت در بازار آزاد را ۲ هزار و ۷۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان اعلام کرد.

صادرات جوجه یک روزه موجب کاهش تولید مرغ شده است

او با بیان اینکه صادرات جوجه تعریفی ندارد، گفت: با توجه به آنکه صادرات جوجه سهمیه بندی شده و با امضاهای طلایی انجام می‌شود، این میزان صادرات راهکار مناسبی برای مازاد تولید نیست.

فارغی در پایان از مازاد ۳۰ تا ۴۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه خبر داد و گفت: بنابر آمار از ابتدای سال به طور متوسط ماهانه ۳ تا ۴ میلیون قطعه جوجه صادر شده که انتظار می‌رود مسئولان روزی این گزارش‌ها را مطالعه کنند و راه چاره‌ای برای شرایط بحرانی بیندیشند چرا که متاسفانه تولیدکننده را به حال خود رها کرده‌اند.

حکایتی تلخ از صادرات جوجه با امضاهای طلایی
یک ماده اساسی برای رشد طیور تولید شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

4.7/5 - (4 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × 1 =