درخواست مرغداران برای توقف توزیع مرغ منجمد
درخواست مرغداران برای توقف توزیع مرغ منجمد

درخواست مرغداران برای توقف توزیع مرغ منجمد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به کاهش قیمت مرغ به زیر نرخ مصوب گفت: از دولت درخواست کردیم توزیع مرغ منجمد را در استانهایی که با مازاد مواجه هستند، متوقف کند.

حبیب اسدالله نژاد با اشاره به کاهش قیمت مرغ به حدود ۲۸ هزار تومان و با بیان اینکه نرخ مصوب این کالا ۳۱ هزار تومان است، گفت: دلیل کاهش قیمت این کالا افزایش عرضه است.

وی با اشاره به افزایش تولید مرغ در کشور افزود: با توجه به افزایش تولید و عرضه مرغ ما از وزارت جهاد کشاورزی، قرارگاه تأمین امنیت غذایی و شرکت پشتیبانی امور دام درخواست کردیم که عرضه مرغ منجمد را چه در فروشگاه‌ها و چه به صورت اینترنتی متوقف کنند همچنین خواستار جمع آوری مرغ مازاد از واحدهای مرغداری شدیم که جمع آوری تولید مازاد در استان‌های با تولید بالا شروع شده اما توزیع مرغ منجمد نیز همچنان ادامه دارد.

اسدالله نژاد با بیان اینکه مرغ‌های منجمد که در حال توزیع است عمدتاً وارداتی هستند، گفت: ما از دولت درخواست کرده‌ایم این محصولات را به عنوان ذخایر استراتژیک نگهداری کند.

اینکه دولت از طرفی مرغ مازاد را جمع آوری و از آن سو مرغ منجمد توزیع می‌کند، چندان با یکدیگر همخوانی ندارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در برخی استان‌ها از جمله البرز همچنان در تأمین مرغ با مشکل مواجه هستیم، گفت: در برخی از استان‌ها نیز با مازاد مواجه هستیم و پیشنهاد ما این است که تحت نظارت اتحادیه‌های استان‌های مبدا و مقصد؛ مرغ زنده از استان‌هایی که با مازاد تولید مواجه هستند به استان‌هایی که کمبود دارند، منتقل و آنجا تحت نظارت کشته و عرضه شود تا هم کمبود در استان‌های مقصد حل شود و هم تراکم جمعیت در مرغداری‌های استان مبدا کاهش یابد.

درخواست مرغداران برای توقف توزیع مرغ منجمد
روند افزایشی قیمت مرغ در ماه های پایانی سال

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: اقتصاد آنلاین

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

20 − چهارده =