دلیلی برای رد آمار تولید مرغ در کشور وجود ندارد
دلیلی برای رد آمار تولید مرغ در کشور وجود ندارد
post

علت اصلی گرانی و نوسانات مرغ چیست؟

کمبود و گرانی مرغ در کشور به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. دلایل متعددی برای آن بیان می‌شود که یکی از آنها ابهام در حجم تولید مرغ در کشور است. اما کارشناسان بیش از هر چیز عدم نظارت بر توزیع مرغ پس از کشتار را علت اصلی گرانی و نوسانات مرغ در بازار می‌دانند.

حبیب اسدالله نژاد، نائب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر اینکه دلیلی برای رد آمار تولید مرغ در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: جوجه ریزی در کشور برای تولید مرغ با توجه به سیاستگذاری ستاد تنظیم بازار و تحت فرآیندها و نظارت‌های متعدد صورت می‌گیرد و هیچ دلیل مستندی برای رد آمار و ارقام تولید وجود ندارد.

واحد‌های مرغداری مکلف هستند پس از تولید، مرغ‌ها را تحت نظارت وزارت جهاد و وزارت صمت به کشتارگاه‌ها ارسال و تاییدیه مربوطه را دریافت کنند در غیر این صورت با جرایم تعزیراتی مواجه خواهند شد و بعید است مرغداری تخلف کند.

پربیننده ترین ها:

مرغداران خواستار اصلاح فوری قیمت مصوب مرغ شدند

مرغدار‌ان اجازه عرضه مرغ خارج از قیمت مصوب را ندارند

قیمت های غیرمنطقی مرغ و مرغدار که نقشی در تعیین قیمت ندارد!

گرانی مرغ به خاطر دو نرخی بودن است

به نظر علت اصلی گرانی و نوسانات مرغ در بازار عدم نظارت بر توزیع مرغ پس از کشتار است چراکه هیچ سیستم و فرایند قابل توجهی برای آن تعریف نشده است.

وی با تاکید بر اینکه که راستی آزمایی حجم تولید جوجه و مرغ می‌تواند به شفاف‌سازی و رفع ابهامات کمک کند، افزود: نارضایتی مردم از وضعیت بازار مرغ واقعا یک دغدغه بزرگ است که در سایه نظارت‌های کامل و مستمر بر روند تولید و مشخصا توزیع مرغ در کشور می‌تواند التهابات را به حداقل رساند.

روز گذشته علی‌صفر ماکنعلی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، میزان کشتار مرغ در روز ۷ فروردین ماه سال جاری در سراسر کشور را بالغ بر ۴ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۷۸۴ قطعه اعلام کرد. وی با تاکید بر اینکه عرضه مرغ بیش از نیاز بازار بوده است، اظهار کرد: وزن مرغ کشتار شده در این روز ۷ هزار و ۷۰۰ تن بوده، در حالی که نیاز روزانه کشور به گوشت مرغ حدود ۷ هزار تن برآورد شده است.

هیچ نهاده ای در بازارگاه بارگزاری نشده / مرغداران در مضیقه سویا

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایلنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=7699
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
دلیلی برای رد آمار تولید مرغ در کشور وجود ندارد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

5 × 3 =