دولت قیمت تخم مرغ را اصلاح کند
دولت قیمت تخم مرغ را اصلاح کند

دولت قیمت تخم مرغ را اصلاح کند

رئیس اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار میهن گفت: مسئولان قول داده بودند که قیمت تخم مرغ تا اول شهریور اصلاح شود اما متأسفانه دو سه ماه است که می‌گذرد و قیمت تخم مرغ هنوز اصلاح نشده است.

به گزارش دامیران به نقل از رادیو گفتگو، مهندس حمید کاشانی رئیس اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار درباره قیمت تخم مرغ گفت: ما قبل از ۲۱ اردیبهشت ماه و مردمی سازی یارانه‌ها چندین بار به دولت گفتیم که قبل از آزادسازی نرخ ارز حمایت‌ها را انجام دهد چون بار سنگین این اقدام اصلاحی، بر دوش تولیدکنندگان دام و طیور کشور قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ما بحث ارائه مشوق‌های صادراتی، خرید تضمینی و اصلاح قیمت واقعی را به دولت پیشنهاد و گوشزد کردیم اما ۲۱ اردیبهشت ماه این طرح اجرا شد و دولت هیچ یک از وعده‌های خود را عملیاتی نکرد.

رئیس اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار میهن یادآورشد: مسئولان قول داده بودند که قیمت تخم مرغ تا اول شهریور اصلاح شود اما متأسفانه دو سه ماه است که می‌گذرد و قیمت تخم مرغ هنوز اصلاح نشده است.

کاشانی با بیان اینکه قیمت تخم مرغ در حال حاضر قیمت مصوب دستوری مربوط به شش ماه قبل است گفت: ما به رئیس مجلس و قوه قضائیه و رئیس جمهور این نکته را گوشزد کردیم که اگر قیمت واقعی تخم مرغ اعلام نشود تداوم تولید در آینده به خطر خواهد افتاد.

پیگیر افزایش قیمت تخم مرغ هستیم

وی قیمت تخم مرغ فله‌ای را بین ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان و هر شانه دو کیلویی را حدود ۹۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: بنده به عنوان نماینده مرغداران کل کشور از مردم عذرخواهی می‌کنم و از وضعیت اقتصادی هم خبر دارم اما تمام همراهی که در این هفت ماه امکانپذیر بوده را با مردم داشتیم و در عین حال بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان هم زیان دیدیم.

آیا واسطه‌ها از بازار مرغ حذف می‌شوند؟

در ادامه، طلاکش دبیر فدراسیون طیور ایران گفت: دولت در تمام بخش‌هایی که قرار بوده تعهداتی را در قبال تغییر نرخ ارز انجام دهد متأسفانه به هیچ یک عمل نکرده و می‌خواهد همه آن را از تولیدکننده بگیرد.

وی افزود: اگر الان قیمت هر تخم مرغ به ۳۵۰۰ تومان هم می‌رسید نباید سوالی پیش می‌آمد چون قرار نبود مصرف کننده از اضافه قیمت ناشی از تغییر نرخ ارز نگران شود و قرار بود که مردم با کارت الکترونیک مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را تهیه کنند اما عدم اجرای این تعهدات ضمن فشار شدید به تولیدکننده، جو روانی بازار را نیز به هم می‌زند.

دبیر فدراسیون طیور ایران اظهارکرد: دکتر مخبر به عنوان رئیس تنظیم بازار کشور که نسخه اصلی کشور را در تنظیم بازار می‌پیچد باید پاسخگو باشد که چرا وضعیت امروز بازار را پیش بینی نکردند؟!

دولت قیمت تخم مرغ را اصلاح کند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: رادیو گفتگو

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

1 × چهار =