رصد روزانه تولید و عرضه مرغ با اپلیکیشن مجهز
رصد روزانه تولید و عرضه مرغ با اپلیکیشن مجهز
post

رصد روزانه تولید و عرضه مرغ با اپلیکیشن مجهز

مشاور قائم مقام وزیر در امور بازرگانی وزارت صمت گفت: با راه‌اندازی اپلیکیشن مجهز و فعالیت سامانه جامع تجارت تولید و عرضه مرغ به صورت روزانه رصد و پایش می‌شود.

گلپور ۱۲ تیر در نشست با فعالان بخش صنعت طیور در اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل سی‌امین استان کشور است که به این سامانه جامع ملحق می‌شود و از فردا کلیه فرآیند کشتار مرغ از درب کشتارگاه تا محل عرضه و فروش در قالب این سامانه به صورت دقیق رصد می‌شود و از این به بعد هیچ کس حق عرضه مرغ خارج از شبکه را نخواهد داشت.

با ثبت اطلاعات کشتارگاه‌ها، کشتارکن‌ها و همچنین صاحبان خودرهای یخچال‌دار در مسیر عرضه از طریق شرکت پست فاکتورها و همچنین امضاهای دیجیتالی مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد تا در محل مورد نظر عرضه انجام شده و شرایط مطلوبی را در فرآیند عرضه مرغ به بازار شاهد باشیم.

مشاور قائم مقام وزیر در امور بازرگانی وزارت صمت گفت: چنانچه در این فرآیند فردی دچار تخلف شود، مشخصات او بعد از درج تخلفات از سامانه حذف شده و به خاطر تخلف رخ داده پرونده در اختیار تعزیرات حکومتی قرار می‌گیرد.

هدف اصلی وزارت صمت از این کار شفاف‌سازی فرآیند کشتار تا عرضه مرغ است که ما از طریق موبایل و نصب این اپلیکیشن کار صدور فاکتور و عرضه مرغ را رصد می‌کنیم تا معلوم شود از مبدأ تا مقصد مرغ چه فرآیندی را طی می‌کند تا به دست مشتری برسد.

در این فرآیند ارائه فاکتور و ثبت آن در سامانه بسیار ضروری است و به هیچ وجه قبل از فرآیند ورود مرغ به کشتارگاه در حیطه اختیارات سازمان صمت نیست و بر اساس سیاست‌گذاری استانی توزیع مرغ به قیمت مصوب انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

توصیه های فنی مقابله با تنش گرمایی در مرغداری ها و دامداری ها

اگر تصمیم گیری مرغ و تخم مرغ را به مرغدار می‌دادیم، بهتر از این عمل می‌کرد

مشاور قائم مقام وزیر در امور بازرگانی اضافه کرد: اجرای این طرح با همکاری پست هیچ هزینه‌ای را به کشتارگاه‌ها و واحدهای صنفی تحمیل نمی‌کند و همه هزینه‌ها از طریق وزارت پرداخت می‌شود و ما انتظار داریم فرآیند عرضه مرغ در استان اردبیل و سایر استان‌ها به نحوی شفاف باشد تا مردم به راحتی بتوانند این ماده غذایی را به راحتی تأمین کنند.

اجبار مرغداران به تحویل تخم مرغ به یک شرکت دولتی!

گلپور به وجود چهار کشتارگاه و ۱۶۰ واحد صنفی در سطح استان برای عرضه مرغ اشاره کرد و ادامه داد: با صدور مجوز استانی عرضه مرغ به سایر استان‌ها با ثبت اطلاعات در این سامانه امکان‌پذیر خواهد بود که البته با توجه به شرایط نیاز اکثر استان‌ها توزیع در داخل استان و به شکل جامع و کامل انجام می‌شود.

هدف اصلی از اجرای این طرح این است که ما از مبدأ تا مقصد و محل تولید تا عرضه مرغ را به دقت رصد کنیم تا مشکلی در این فرآیند به وجود نیاید.

مشاور قائم مقام وزیر در امور بازرگانی وزارت صمت گفت:‌ در اجرای این طرح همکاری خوب رئیس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان مرغ و ماهی را در کنار اصناف نیازمندیم و قطعا سازمان صمت استان نیز تلاش خواهد کرد تا شفافیت بهتر امور در این فرآیند رقم بخورد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایسنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=10023
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
رصد روزانه تولید و عرضه مرغ با اپلیکیشن مجهز

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

بیست + پنج =