رصد ناکافی دلیل وجود مشکلات بازار مرغ
رصد ناکافی دلیل وجود مشکلات بازار مرغ
post

رصد ناکافی دلیل وجود مشکلات بازار مرغ

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان اعلام کرد که دلیل مشکلات بازار مرغ نبود رصد کافی برای شناسایی عوامل ایجاد کننده بی نظمی است پس باید ظرف مدت ۴۸ ساعت اطلاعات لاشه فروشان و خرده فروشان و رانندگان در سامانه رصد هوشمند توزیع مرغ ثبت گردد.

خالد جعفری در ششمین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کردستان که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد اظهار کرد که رصد هوشمند توزیع مرغ یک کار جدید بوده و کردستان در این موضوع پیشرو است و دلیل مشکلات بازار مرغ نبود رصد کافی برای شناسایی عوامل ایجاد کننده بی نظمی است.

ظرف ۴۸ ساعت آینده باید همه افراد چه از عمده فروش و خرده فروش و رانندگان در سامانه اداره پست ثبت نام کنند و نباید کسی از قلم بیافتد؛ این موضوع جلوی عده‌ای سواستفاده چی را خواهد گرفت و بازار نیز کنترل خواهد شد پس به صورت اجباری باید در مدت زمان کوتاهی لاشه فروش و راننده در سامانه رصد هوشمند اطلاعات خود را ثبت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان تصریح کرد که دلیل مشکلات بازار مرغ اختلاف قیمت در استان‌های همجوار است که بازار کشش قیمتی دارد و در زمانی که قیمت‌ها نزدیک یا برابر بود انحراف مرغ وجود نداشت.

وی با بیان اینکه انتقال مرغ به صورت غیر بهداشتی و بدون ماشین یخچال دار توسط عده‌ای سودجو می‌تواند برای مصرف‌کنندگان بیماری ایجاد کند عنوان کرد که مصرف مرغ در کردستان افزایش داشته است ولی باید نیازهای بازار تامین شود و از وارد آمدن تنش به بازار جلوگیری شود.

تداوم تخصیص ارز ترجیحی برای نهاده های طیور
اصفهان تامین کننده ۴۰ درصد از گوشت بوقلمون کشور

قیمت تمام شده مرغ در مرغداری‌ها افزایش داشته است و هزینه حمل هم به صورت رسمی و هم غیر رسمی افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بازار مرغ نباید نه بسیار محدود و نه بدون نظارت باشد باید با هماهنگی بین دستگاه‌ها قیمتی تعیین شود که مرغدار مرغ خود را به بازار تحویل دهد، خاطرنشان کرد که قیمت مرغ نیز جدای از عرضه و تقاضا باید افزایش یابد که کردستان به دلیل اینکه تولیدکننده است پس می‌تواند قیمت مرغ را کنترل کند باید شرایطی برای مرغدار فراهم شود تا مرغ خود را عرضه کند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: نیاز بازار کردستان باید با قیمت منطقی تامین گردد؛ مازاد نیاز را نیز باید با قیمت مناسب به سایر استان‌ها صادر کرد در این میان استفاده از سامانه‌های رصد باید با جدیت پیگیری تا از انحراف مرغ جلوگیری شود.

تا نیاز مرغ استان تامین نشود خروج مرغ از استان ممنوع است و قیمت مرغ براساس میل مرغدارهای سایر استان‌ها تعیین نمی‌شود؛ دلال‌های مرغ زنده شناسایی شده‌اند و اقداماتی لازم درخصوص آن‌ها صورت خواهد گرفت.

توزیع مرغ در بازار باید در روزهای اخیر با شدت صورت گیرد تا نیاز بازار تامین شود و مرغداران ملزم به رعایت قوانین هستند و باید نیاز استان را با قیمت منطقی تامین کنند.

رصد ناکافی دلیل وجود مشکلات بازار مرغ

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نوزده − هفده =