روزانه ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود
روزانه ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود

روزانه ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و کاهش مصرف تخم مرغ در ماه رمضان پیش بینی می‌شود که قیمت کاهش یابد.

ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۸ هزار و ۳۰۰ تا ۲۰ هزار تومان بوده که نسبت به یک ماه گذشته تفاوتی نداشته است.

به گفته او، با توجه به شرایط عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت تخم مرغ تا ۱۴ فروردین تغییری نداشته باشد، طبق سنوات قبل با کاهش تقاضا در ماه رمضان قیمت اُفت می‌کند.

روزانه بالای ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‎شود که با چندسال گذشته قابل قیاس نیست. تولید تخم مرغ به حدی بالاست که مرغداران به دلیل قیمت تمام شده بالا چاره ای به غیر از کشتار ندارند که این امر عوارض خود را در ماه‌های آتی نشان می‌دهد.

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که هر عدد تخم مرغ با نرخ ۲ هزار و ۵۰۰ تومان هم در مغازه‌ها عرضه می‌شود، در حالی که مسئولان اتحادیه و تشکل‌ها قیمت منطقی هر عدد تخم مرغ فله را ۱۵۰۰ تومان و تخم مرغ بسته بندی را ۱۹۰۰ تومان اعلام می‌کنند.

مسئولان پشتیبانی امور دام می‌گویند که هر شانه تخم مرغ را با نرخ ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار میادین قرار می‌دهیم و آنها با نرخ ۴۳ هزار تومان در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند.

روزانه ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود
برای ایجاد آرامش در بازار تخم مرغ در تلاش هستیم

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: اقتصاد آنلاین

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

بیست − 17 =